Shell: світове споживання нафти скоротиться на 90% до 2070 року

30.03.2018

Британсько-нідерландська нафтогазова компанія Royal Dutch Shell опублікувала кліматичний план (сценарій) Sky, що прописує дії, які необхідно зробити світовій спільноті для досягнення цілей Паризької угоди. Про публікацію документа повідомляє газета The Washington Post. Shell підкреслює, що сценарій не містить точних прогнозів, передає ТАСС.

 

Основне завдання Паризької угоди - стримати зростання світової температури в межах 2 ° C щодо доіндустріальної епохи. Згідно зі сценарієм Sky, глобальне споживання нафти досягне піку в середині 2020-х років, почне знижуватися в 2030 році, впаде нижче нинішнього рівня в 2040 році і скоротиться на 90% до 2070 року. Після 2040 року різко падати і споживання природного газу. До 2070 року обсяги атомної генерації виростуть більш ніж втричі: до 1400 ГВт з 450 ГВт в 2020 році.

 

За словами директора Інституту стійкої енергетики при Бостонському університеті Пітера Фокс-Пеннера (Peter Fox-Penner), пропонований сценарій містить основні елементи, необхідні для глобальної декарбонізації. Однак втілити деякі цілі буде набагато складніше, ніж інші: наприклад, скоротити викиди ключових промислових процесів і сільськогосподарського сектора. За словами Фокс-Пеннера, найбільші складності - НЕ технологічні, а політичні та економічні.

 

Енергетичний аналітик американської холдингової компанії Raymond James Павло Молчанов (Pavel Molchanov), зазначив, що більшість описаних Shell технологій, за винятком уловлювання вуглецю, вже комерційно життєздатні. "Деякі з них широко використовуються, а інші (наприклад, водневий транспорт) знаходяться на ранніх стадіях впровадження", - сказав експерт. Однак фахівець сумнівається в тому, що план Sky вплине на інвестиційні рішення - через віддаленість термінів.

 

Згідно з даними за 2017 рік, Shell виробляла 3,7 млн ​​барелів нафтового еквівалента на день, що робить її однією з найбільших нафтових компаній світу. У листопаді, як повідомляє The New York Times, Shell заявила, що скоротить вуглецеві викиди на 20% до 2035 року і вполовину до середини століття. Для цього вона збільшить видобуток природного газу, оскільки при його спалюванні викидається менше CO2, ніж від нафти і газу. Крім того, з 2018 по 2020 роки Shell буде направляти до $ 2 млрд щорічних інвестицій на розвиток ВДЕ. У жовтні вона придбала компанію NewMotion, що володіє найбільшою в Європі мережею зарядних станцій для електромобілів. Shell також розвиває технології уловлювання та зберігання вуглецю. Її установка Quest, розташована по сусідству з канадським Едмонтон, за перші два роки роботи вловила 2 млн т CO2. Другий проект реалізується на газовому родовищі Горгон (Gorgon) на північному заході Австралії.

За матеріалами:nefterynok

 

Всі новини