Shell прогнозує потенційний брак поставок СПГ через глобальні стрибків попиту

28.02.2018

Згідно зі щорічним СПГ-прогнозом Shell, світовий ринок зрідженого природного газу (СПГ) як і раніше не виправдав очікувань багатьох ринкових аналітиків, показавши зростання попиту на 29 млн тон до 293 млн тон в 2017 році. Ці дані містяться в щорічному СПГ-прогнозі, який Shell представила 26 лютого 2018 року.

 

Таке сильне зростання попиту підтверджує 1й СПГ-прогноз Shell, опублікований в 2017 році.

 

Грунтуючись на поточних прогнозах попиту, Shell бачить потенційний дефіцит пропозиції, який буде розвиватися в середині 2020 року, якщо найближчим часом не будуть прийняті нові зобов'язання в області виробництва СПГ.

 

Японія залишалася найбільшим імпортером СПГ в світі в 2017 році, в той час як Китай перейшов на 2-е місце в міру того, як китайський імпорт перевищив південнокорейський. Загальний попит на СПГ в Китаї досяг 38 млн тон, що є наслідком триваючого економічного зростання і політики по скороченню забруднення навколишнього середовища за рахунок переходу з вугілля на газ.

 

У Shell заявляють, що бачать значний попит не тільки з боку традиційних імпортерів в Азії і Європі, але також і з боку країн в інших регіонах.

 

В останні десятиліття СПГ відіграє все більш важливу роль в глобальній енергетичній системі. З 2000 року число країн, що імпортують СПГ, збільшилась в 4 рази, а число країн, що поставляють його, майже в 2 рази. Обсяг торгівлі СПГ збільшився з 100 млн тон в 2000 році до майже 300 млн тон в 2017 році. Такого обсягу достатньо для виробництва електроенергії для приблизно 575 млн будинків.

 

Покупці СПГ продовжували підписувати більш маленькі контракти. У 2017 році кількість проданих спотових вантажів СПГ в 1й раз досягло 1,1 тис, що еквівалентно 3м вантажам, доставленим кожен день. Дане зростання в основному пов'язаний з новими поставками з Австралії і США.

 

Ця невідповідність має бути дозволено для того, щоб розробники проектів СПГ могли приймати остаточні інвестиційні рішення, необхідні для забезпечення в майбутньому достатнього обсягу поставок цього екологічно чистого палива для світової економіки.

За матеріалами:oilexp

Всі новини