Shell закриє родовище Brent

10.02.2017

Нідерландсько-британська нафтогазова компанія Shell почала публічні консультації з питання виведення з експлуатації одного з найбільших в Північному морі родовищ Brent. Про це йдеться в повідомленні компанії.

 

До початку слухань Shell вже подала програму щодо закриття родовища в Департамент у справах бізнесу, енергетики і промислової стратегії Великобританії.

 

Програма виведення з експлуатації родовища передбачає утилізацію сталевої обшивки чотирьох платформ, а також всього супутнього виробництва сміття і нафти з морського дна, всіх слідів нафти з гравітаційної підстави морської платформи. Реалізація програми потребує консультацій Комісії OSPAR, створеної в рамках Конвенції OSPAR по захисту морського середовища північно-східній частині Атлантичного океану.

 

«Ми провели ретельний аналіз, великі наукові дослідження і докладні консультації з більш ніж 180 зацікавленими організаціями протягом останніх 10 років. Ми вважаємо, що наш план з виведення з експлуатації родовища Brent є «безпечним»», - заявили в Shell, запропонувавши всім зацікавленим сторонам взяти участь в консультаціях.

 

За словами менеджера з виведення з експлуатації активів Дункана Меннінга, дана програма стане важливою віхою в історії нафтогазового родовища Brent.

 

До консервації Shell почала готувати родовище ще в 2006 році. За цей час було проведено понад 300 досліджень за участю незалежних експертів і вчених. Також в рамках підготовки до висновку майданчики з експлуатації Shell працює приблизно з 400 зацікавленими сторонами.

 

Видобуток на платформі Brent Delta припинилася в 2011 році, на блоках Brent Alpha і Brent Bravo - в 2014 році. На блоці Brent Charlie виробництво нафти триватиме ще протягом кількох років, йдеться в повідомленні.

 

З початку виробництва в 1976 році на родовищі, розташованому в 115 милях на північний схід від Шетландських островів, видобуто близько трьох мільярдів барелів вуглеводнів в нафтовому еквіваленті. Цей обсяг забезпечив близько 10 відсотків усього видобутку Великобританії. Суміш нафти, що видобувається на родовищі Brent, дала назву еталонної марки нафти Brent Crude.

За матеріалами:oilexp

Всі новини