Шотландія має намір відмовитися від бензинових і дизельних авто до 2032 року

07.09.2017

В рамках «Програми для Шотландії» уряд країни має намір робити кроки, які дозволять до 2032 року відмовитися від використання нових легкових автомобілів і мікроавтобусів, оснащених бензиновими або дизельними двигунами. Про це повідомляє Reuters з посиланням на керівництво Шотландії.

 

Щоб досягти поставленої мети, шотланди намірені починаючи з 2022 року, розширювати інфраструктуру електричних зарядних станцій. Крім того, буде вжито заходів щодо стимулювання продажу автомобілів з ультранизьким рівнем викидів (ULEV) в державному і приватному секторах.

 

Перший міністр Шотландії Нікола Стерджон заявив: «... ми живемо за часів безпрецедентних глобальних викликів і змін, і зіткнулися з необхідністю боротися зі зміною клімату».

 

Ці кроки були схвально сприйняті екологами. «Транспорт вносить найбільший внесок у зміну клімату в Шотландії, і ми раді, що перший міністр прислухався до заклику тисяч шотландців скоротити забруднення нашими автомобілями», - сказала виконуюча обов'язки голови WWF Шотландії Джина Ханрахан.

 

Як повідомляв enkorr, згідно з прогнозами віце-голови IHS Markit Даніеля Єргіна, до 2060 року частка електромобілів в світовому автопарку зросте до 65%. В даний час вона становить близько одного відсотка.

 

Згідно з прогнозами Bloomberg, до 2025 року електромобілі стануть дешевші за традиційні авто, оснащених двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ). Аналітики агентства прогнозують, що до цього часу середня вартість EV опуститься нижче $ 30 тис., а до 2030 року - до $ 26 тис. За підсумками 2016 року середня вартість електромобіля склала $ 43 тис., автомобіля з ДВС - $ 28 тис.

За матеріалами:enkorr

Всі новини