Шотландські віскікурні переходять на скраплений газ

03.05.2017

У спробі скоротити витрати і шкідливі викиди дві шотландські віскікурні перейшли на опалення скрапленим вуглеводневим газом, відмовившись від мазуту. Про це повідомляє британський сайт LP Gas Today.

 

Зокрема, віскікурні Ben Nevis в місті Форт-Вільям і Bladnoch в Ньютон Стюарте уклали контракти з Flogas на заміну існуючих працюючих на мазуті дистиляційних нагрівальних систем на більш сучасні та ефективні альтернативи, що працюють на зрідженому газі.

 

Очікується, що завдяки модернізації заводи скоротять річні викиди вуглекислого газу більш ніж на 18%.

 

За словами Майкла Рідпіта, керівника дистиляційних процесів Ben Nevis, його віскікурня є однією з найстаріших ліцензованих в Шотландії, і розташована біля підніжжя Бен-Невіс, що не дозволяє їй підключитися до електромережі. «Ми завжди використовували для нагріву наших дистиляційних апаратів мазут, але, як відомо, це брудне і дороге паливо. Ми звернулися до Flogas з проханням про заміну всієї нашої нагрівальної системи на працюючу на зрідженому газі. Це зроблено з метою підвищення наших квот на викид вуглецю, і має для нас реальний довгостроковий сенс».

 

Ян Макміллан, керівник дистиляційних і купажних процесів на віськікурне Bladnoch додав: «Ми ведемо свою багату історію починаючи з 1817 року, але на кілька років виробництво було припинено в зв'язку зі зміною власника. Частиною відродження колишньої слави стало повернення до традиційних методів виробництва, підвищення ефективності та екологічної безпеки. Наша нова система нагрівання на зрідженому газі буде сприяти зниженню паливних витрат і шкідливого впливу на навколишнє середовище».

 

За словами директора з продажу та маркетингу Flogas Стейсі Морган, перехід віскокурен з мазуту на скраплений газ забезпечує власникам виробництв економію до 19% на викидах CO2 і до 20% на рахунках за паливо. «Дистиляція віскі - це енергоємний процес, тому власники віскокурен в Шотландії стикаються з однією і тією ж проблемою: задовольнити свої вимоги до нагрівання, мінімізувавши викиди і витрати», - зазначила пані Морган.

 

Довідка OilNews

 

Flogas заснована в 1984 році і є одним з найбільших постачальником зрідженого газу і рішень для його використання в бізнесі та побуті в Північно-Західній Європі. Компанія працює у Великій Британії, Ірландії, Північній Ірландії, Швеції, Норвегії, Бельгії та Нідерландах. Flogas входить в інвестиційний холдинг DCC plc.

За матеріалами:oilnews

Всі новини