СИБУР підписав з Газпромом контракт на поставку сировини для Амурського ГХК

16.02.2018

Газпром і СИБУР холдинг підписали договір про постачання до 2 млн тон на рік метанова фракції - сировини для виробництва полімерів - з Амурського ГПЗ, повідомляють Ведомости з посиланням на спільне повідомлення компаній.

 

"Це є важливим кроком до прийняття рішення по проекту Амурського ГХК і дозволяє СИБУРу перейти до базового проектування", - підкреслили в компанії.

 

"До цього моменту, коли ми починаємо будувати, ми вже повинні витратити приблизно 15% від вартості підприємства на проектування і ранній замовленні обладнання. Відповідно, до цього моменту ми повинні бути точно впевнені в тому, що у нас все є, включаючи і фінансування", - говорив він.

 

Проектна потужність Амурського ГПЗ Газпрому складе 42 млрд куб. м газу в рік. Завод буде складатися з шести технологічних ліній потужністю по 7 млрд куб. м газу в рік кожна. Введення в експлуатацію перших двох ліній запланований на 2021 році. Решта лінії будуть вводитися послідовно до кінця 2024 року. З 2025 року завод планується вивести на повну проектну потужність. Товарною продукцією Амурського ГПЗ, крім газу, будуть етан, пропан, бутан, пентан-гексаново фракція і гелій.

 

СИБУР планує побудувати Амурський ГХК, технологічно пов'язаний з ГПЗ, для переробки етану, отримання мономерів і подальшого виробництва поліетилену затребуваних на російському і світовому ринку марок потужністю близько 1,5 млн тон на рік.

 

ВАТ "Газпром" - російська енергетична компанія, що займається геологорозвідкою, видобутком, транспортуванням, зберіганням, переробкою і реалізацією газу, газового конденсату та нафти, а також виробництвом і збутом тепло- і електроенергії.

 

ВАТ "СИБУР Холдинг" - найбільша нафтохімічна компанія Росії і Східної Європи з повним охопленням галузевого циклу від газопереробки, виробництва мономерів, пластиків і синтетичних каучуків до переробки пластмас.

За матеріалами:mrcplast


 

Всі новини