«СИБУР» продав один із заводів по виробництву ЗВГ

19.04.2017

«СИБУР» продав 100% АТ «Уралоргсінтез» компанії «ЕКТОС», одному з провідних виробників високооктанових компонентів палива в Росії. Про це йдеться в повідомленні «СИБУР». Передає «Інтерфакс».

 

Сума угоди склала 22 млрд руб. ($ 391 млн). Як зазначає російське видання «Ведомости», «Уралоргсінтез» не підключений до інфраструктури «СИБУРу» з транспортування сировини із Західного Сибіру. «Уралоргсінтез» увійшов до складу «СИБУРу» в 1998 році. У 2012 році холдинг його консолідував, а в 2016 році вирішив продати.

 

Основними напрямками виробничої діяльності «Уралоргсінтеза» є виробництво з вуглеводневої сировини зріджених вуглеводневих газів (ЗВГ) і високооктанового компонента палива - метил-трет-бутилового ефіру (МТБЕ). Потужності «Уралоргсінтеза» з фракціонування вуглеводневої сировини становлять 0,91 млн тон в рік, з виробництва МТБЕ - 220 тис. тон в рік, бензолу - 95 тис. тон в рік.

 

В рамках угоди між компаніями підписано ряд довгострокових угод, в тому числі договори процесингу і поставки сировини з гарантованими обсягами завантаження основних установок «Уралоргсінтеза».

 

Довідка OilNews

 

«Сибур Холдинг» - найбільший нафтохімічний холдинг Росії. Основою холдингу стало ВАТ «Сибірсько-Уральська нефтегазохимічна компанія», створене Постановою уряду РФ від 7 березня 1995 року. Має частки в 26, переважно нафтохімічних, компаніях. Серед паливної групи має в стовідсоткової власності «СИБУР Тобольськ» і СІБУРТюменьГаз», а також 50% в СП з «Газпром нафта» в «Південно-Пріобскій ГПЗ».

 

З 2016 року «СИБУР» збільшив виробництво ЗВГ на 12,8% в порівнянні з 2015 роком - до 6,009 млн тон.

За матерыалами:oilnews

Всі новини