«Сибур» відновлює постачання ЗВГ в Україні

05.01.2017

«Сибур», найбільший виробник і експортер зрідженого вуглеводневого газу (ЗВГ) в РФ, після двомісячної перерви планує відновити в січні 2017 року постачання ЗВГ на ринок України, передає агентство Reuters з посиланням на джерела в торговельних колах.

 

Згідно з даними українських імпортерів, невеликі обсяги ЗВГ виробництва «Сибура» з поставкою в січні в Україні були реалізовані компанією на російсько-українському прикордонному переході Суземка-Зернове за формулою, прив'язаною до котирувань скрапленого газу на базисі DAP Брест, з премією в $ 10 / т.

 

За даними джерел, «Сибур» тимчасово припиняв поставки ЗВГ в Україні після введення Україною санкцій відносно «СГ-Транс» з 31 жовтня, частково перенаправивши транзит в Східну Європу з українсько-польських на білорусько-польські прикордонні переходи.

 

Повідомляється, що в цистернах «СГ-Транс», орендовані в тому числі «Сибуром» і «Роснефтью», на внутрішній ринок України і транзитом через її територію до країн Східної Європи, за оцінкою трейдерів, раніше поставлялося 30-40% від загального обсягу ЗВГ на даному напрямку.

 

Учасники ринку також повідомили про можливе збільшення в січні поставок ЗВГ «Роснефтью» безпосередньо споживачам на Україні, в той час як протягом листопада-грудня ЗВГ ця компанія реалізовувала транзитом через прикордонні до України ДПС на території РФ і Білорусі, де транспортування ЗВГ в цистернах «СГ-транс»мздійснюється у вільному режимі. У листопаді-грудні ресурс «Сибура» і «Роснефти» українські трейдери заміняли поставками з ГПЗ «Сургутнефтегаза».

За матеріалами:oilnews

Всі новини