Зріджений газ «Укргазвидобування» досягнув рекордних позначок в 20,204-20,618 грн за тону

08.09.2016

7 вересня на майданчику «Української енергетичної біржі» ПАТ «Укргазвидобування» провела черговий комерційний аукціон.

 

Про це повідомив кореспондент Нафторинку, який побував на торгах.

 

До реалізації компанія запропонувала 6060 тон зрідженого газу. Перед початком аукціону організатори повідомили, що з торгів знімається бутан Шебелинського ГПЗ. Це сталося у зв'язку зі зміною матеріального балансу ГПЗ, пов'язаного з переходом заводу на виробництво бензинів Євро-5, швидкого налагодження процесу виробництва ДП Євро-4.

 

Відзначимо, що на аукціоні вперше була випробована нова модель відвантажень газу. Так позиції автомобільним і залізничним транспортом на скраплений газ виробництва ТЦСК «Базилівщина» і Яблунівського ОПГ тепер були об'єднані і продавалися як одна позиція, а купити ресурс трейдери могли самі вибирати яким транспортом його забирати.

 

В результаті було реалізовано 5180 тон зрідженого газу з 5660 тон запропонованих. Повністю були продані партії LPG Яблунівського ОЗУ і Тимофіївській УУІУ.

 

400 тон ПБА ТЦСК «Базилівщина» і 80 тон СПБТ Юліївського ЦОНГК «Укргазвидобування» не стала виставляти на повторні торги.

 

На тлі нестачі ресурсу ціни на газ «Укргазвидобування» збільшилася до рекордних показників, і перевалили за позначку в 20 тис. / т.

 

Так середня вартість ПБА ТЦСК «Базилівщина» склала - 20 457 грн / т. У свою чергу СПБТ Яблунівського ОПГ реалізовувався по 20 351 грн / т, Тимофіївській УУІУ по 20 204 грн / т і Юліївського ЦОНГК 20 618 грн / т. Рекордом для компанії можна вважати ціну в 20 618 грн / т, яку запропонували за «Юліївський» СПБТ.

 

Загальна сума законтрактованого скрапленого газу залишила 105,9 млн грн.

 

Відзначимо, що трейдери сприйняли ціну на газ держкомпанії вельми спокійно, оскільки були готові купувати ресурс дорожче 20 тис. / т.

 

Відразу ж після аукціону учасники ринку стали міняти оптову та роздрібну вартість ЗВГ. Газовики відзначають, що в опті ціна може збільшитися до 23 000 грн / т, а в роздробі - до 13 грн / л.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини