Сланцеві компанії США відновили видобуток нафти з заморожених свердловин.

23.03.2016

У США сланцеві компанії стали відновлювати видобуток нафти на раніше заморожених свердловинах, що загрожує затовареністю ринку новими поставками і ставить під сумнів стійке зростання цін.

 

За відомостями Reuters, ряд американських сланцевих компаній, включаючи Oasis Petroleum і Pioneer Natural Resources, відновлюють видобуток на законсервованих свердловинах. Йдеться про свердловини, які були пробурені, але на яких компанії не приступили до видобутку з використанням дорогого методу гідророзриву.

 

Представники обох компаній підтвердили, що мають намір розконсервувати всі резервні свердловини, але готові продовжити буріння при цінах значно вищими за нинішні. Pioneer Natural Resources розраховує відновити 85% видобутку при мінімальній окупності, а Oasis Petroleum зможе вийти на рівень 70% видобутку при ціні в $ 50 за барель в цьому році і $ 47 за барель - в наступному, пише Reuters.

 

Oasis Petroleum добувала в 2015 році в середньому по 50 тис. бар. в день, а Pioneer Natural Resources - 204 тис. бар. в день.

 

За останні шість місяців, за даними аналітика Алекса бікери з Wood Mackenzie, кількість законсервованих свердловин в основних сланцевих регіонах Техасу - Ігл-Форді, Вулфкемпе і Боун-Спрінг - знизилося на третину. Він оцінює загальну кількість таких свердловин в цих регіонах приблизно в 600 штук при нормі в 850.

 

За оцінкою президента Техаської асоціації незалежних виробників і власників роялті Еда Лонганекера, 660 свердловин будуть щодоби давати від 100 тис. до 300 тис. бар. додаткових поставок.

 

Wood Mackenzie вважає, що число заморожених свердловин повернеться до нормального рівня до кінця 2017 року. До кінця 2016 року, за оцінкою компанії, в регіоні Баккен їх кількість скоротиться на 35% від нинішнього рівня, а в Ігл-Форді - на 85%.

 

Розконсервація заморожених свердловин може виявитися невиправданою в Північній Дакоті, відзначає Reuters. Агентство нагадує, що в цьому штаті такі компанії, як Whiting Petroleum (середньодобовий рівень видобутку в 2015 році склав 155 тис. бар.), вже продають нафту з дуже великими знижками. За останніми даними енергетичного управління штату, число законсервованих свердловин у вересні перевищувала 1 тис. одиниць і знизилося в грудні до 945.

 

Компанія Continental Resources (середньодобовий рівень видобутку в 2015 році склав 225 тис. бар.),  яка працює в регіоні Баккен, налаштована, як зазначає Reuters, вдатися до розконсервації тільки при підвищенні цін на нафту.

 

Сланцеві компанії стали припиняти розробку нових свердловин після початку обвалу цін на нафту влітку 2014 року. У 2016 році Continental Resources, Devon Energy і Marathon Oil мали намір скоротити видобуток приблизно на 10%, а EOG Resources - на 5%.

 

Генеральний секретар ОПЕК Абдалла аль-Бадрі зазначив наприкінці лютого, що сланцеві компанії з США можуть легко збільшити видобуток, якщо ціни зростуть через скорочення видобутку в інших країнах. «Не знаю, як ми будемо жити з цим», - сказав він, пояснивши, що «при будь-якому підвищенні ціни негайно відреагує сланцева галузь і перекриє всі скорочення обсягів видобутку».

 

Про те ж, як писав РБК, попереджають і аналітики, які згодні з тим, що при відновленні цін до рівня $ 50 за барель високоефективний сланцевий бізнес повернеться на ринок і зведе нанівець ефект від дій, спрямованих на обмеження пропозиції.

За матеріалами:oilexp

Всі новини