Smart Energy ввела в експлуатацію нову свердловину в Харківській області

23.05.2018

ПАТ «Укргазвидобуток» (входить до групи компаній Smart Energy) ввело в експлуатацію нову оціночно-експлуатаційну свердловину №28 на Островерховському газоконденсатному родовищі в Харківській області. Глибина свердловини становить 4620 м.

 

Буріння було успішно завершено в квітні 2018 року. Під час реалізації проекту технічної командою групи Smart Energy був розроблений і успішно реалізований ряд новітніх технічних рішень щодо конструкції свердловини, первинного та вторинного розкриття і випробування продуктивного горизонту. Вони були спрямовані на максимальне збереження фільтраційно-ємнісних властивостей продуктивних колекторів. Частина технічних рішень була застосована вперше в Україні.

 

«Свердловина успішно вирішила свою геологічне завдання. Газ був отриманий з глибших Візейська пісковиків, які є новим об'єктом для даного родовища. Також завдяки використанню удосконаленої технології розкриття продуктивних пластів ми змогли отримати промисловий приплив газу вище очікуваного », - зазначив генеральний директор групи компаній Smart Energy Сергій Глазунов.

 

Нагадаємо, в 2017 році група Smart Energy в порівнянні з 2016 роком збільшила видобуток природного газу на 8,5% з 208,4 млн до 226,3 млн кубометрів. Це стало можливим за рахунок введення в експлуатацію нових об'єктів, зокрема, свердловини №109 Мехедівсько-Голотовщинського родовища (Полтавська область).

 

Також в даний час йде буріння свердловини №10 Васищевського родовища (Харківська область) з проектною глибиною - 3370 м.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини