Угода в Досі була «блискучою інформаційною операцією», - Bloomberg

16.03.2016

Угода про заморожування обсягів видобутку нафти між Росією і Саудівською Аравією виявилася «блискучою інформаційною стратегією», яка дозволила підтримати ціни на «чорне золото», але, швидше за все, залишиться тільки операцією. Про це пише Bloomberg.

 

«Ринок побачив певну підтримку цін після того, як країни-учасниці ОПЕК і виробники поза картелем домовилися заморозити видобуток нафти», - цитує агентство керуючого директора JBC Energy GmbH Йоханесса Беніньї. «Це мало що було  спільного з реальністю - я ні на хвилину не вірю в те, що хтось [з нафтовидобувних держав] дійсно був готовий скоротити видобуток нафти», - додав експерт.

 

Розмовами про заморожування обсягів видобутку нафти Росія, Саудівська Аравія, Катар і Венесуела зуміли відвести ціни на нафту від 12-річних мінімумів. Аналітики з Goldman Sachs Group Inc порівняли шеститижневе цінове ралі з «зеленими паростками», а їхні колеги з Міжнародного енергетичного агентства - зі «світлом в кінці тунелю».

 

«Я вважаю нерозумним припущення про те, що Росія і Саудівська Аравія домовляться про спільне зниження видобутку», - сказав Беніньї. «Все це було, перш за все, блискучою інформаційної стратегією від саудівців, і я не бачу достатнього рівня довіри між Саудівською Аравією і Росією для того, щоб злагоджено перейти до зниження видобутку нафти», - резюмував керуючий директор JBC Energy GmbH.

За матеріалами:oilnews

Всі новини