Сосногорский ГПЗ зможе вийти на 95% завантаження по завершенні робіт на Усинском ГПЗ

09.06.2017

«Газпром» планує вивести Сосногорский ГПЗ на 95% -у завантаження потужностей після завершення проекту реконструкції на Усинском ГПЗ «Лукойлу». Про це в інтерв'ю корпоративному виданню компанії розповів гендиректор ТОВ «Газпром переробка» Марат Гараєв.

 

Він нагадав, що поставки попутного нафтового газу (ПНГ) з родовищ «Лукойл-Комі» на Сосногорский ГПЗ «Газпрому» почалися 7 жовтня. За підсумками року надійшло понад 40 млн кубометрів ПНГ. У 2016 році підприємство взяло в переробку вже 276 млн кубометрів попутного газу «Лукойлу».

 

Збільшення поставок ПНГ дозволить вивести Сосногорский ГПЗ на 95% -у завантаження потужностей. На даний час даний показник складає близько 76%.

 

Про переробку попутного нафтового газу на Сосногорська ГПЗ «Газпром» і «Лукойл» домовилися в лютому 2013 року. У січні 2014 року компанії затвердили технологічну схему транспортування і переробки. Восени 2015 року було оголошено про перші поставки.

 

Відповідно до раніше досягнутих домовленостей, сумарний обсяг поставок ПНГ в 2015-2021 роках складе близько 3,9 млрд кубометрів. Це дозволить забезпечити дозагрузку вільних потужностей заводу «Газпрому», а також ефективно утилізувати зростаючі обсяги видобутку ПНГ на родовищах «Лукойлу» в Республіці Комі.

За матеріалами:nefterynok

 

Всі новини