«Газпромтранс» і «СГ-Транс» може отримати 65% ринку ж / д перевезень LPG в Росії

11.10.2017

«Газпромтранс» (ж / д оператор «Газпрому») і «СГ-Транс» можуть створити спільне підприємство.

 

Це дасть компаніям контроль над 65% ринку залізничних перевезень скрапленого газу в Росії. За словами видання, «Газпромтранс» передасть всі свої цистерни в СП, а «СГ-транс» - гроші. Представник останньої повідомив РБК, що поки сторони «проводять обмін досвідом», мови про формування СП не йде.

 

У 2012 році Федеральна антимонопольна служба Росії заборонила «Газпрому» покупку «СГ-Транс» через ризик монополізації сегмента залізничних перевезень газу.

 

На даний момент на ринку Росії близько 38 тис. цистерн з перевезення LPG. З них у власності «СГ-Транс» знаходиться близько 13 тис., з урахуванням лізингу - 17 тис., що становить 44,7% ринку. «Газпрому» ж належить ще 8,3 тис. цистерн або 22% ринку. Таким чином, якщо угода відбудеться, то СП буде контролювати більше 65% парку газових цистерн.

 

У Федеральній антимонопольній службі заявляють, що поки не отримували від компаній відповідних клопотань про створення СП.

 

У 2017 році ставка оренди для газових цистерн становить 1,6-1,7 тис. руб. на добу. Таким чином, обсяг ринку можна оцінити в 22-24 млрд руб.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини