Фахівці «Нафтогазвидобування» вдосконалили обладнання для приведення газу до стандартів якості

25.01.2017

Співробітники ПАТ «Нафтогазвидобування» (ДТЕК Нафтогаз) отримали патент на корисну модель №111960 «Газорідинний сепаратор». Удосконаливши конструкцію одного з найважливіших апаратів для приведення газу до стандартів якості, фахівці компанії домоглися підвищення ефективності його роботи на 7%.

 

Участь в розробці взяли Олексій Раптанов, Богдан Кукура, Сергій Гапон, Руслан Синельник, Максим Мишко, Михайло Мельничук, а також фахівці підрядних організацій. Вони запропонували внести зміни в конструкцію внутрішньої компоновки сепаратора: встановити в корпус дві спеціально розроблені ступені сепарації. Перша виконана у вигляді інерційних сепараційних елементів, пакета відбійних пластин. Друга ж складається з секційних перегородок, в яких розташований жалюзійний пакет. Створені таким чином «кишені» обгинаються газовим потоком без праці. Разом з тим переміщаються з потоком краплі рідини по інерції стикаються з «кишенями», осідають на відбійних пластинах і стікають в напрямку нижньої основи каркаса без руйнування структури плівки рідини і без вторинного бризгоунос.

 

Ця конструкція компонування сепаратора вже успішно впроваджена і випробувана на установці підготовки газу «Семиренки», експлуатованої «Нафтогазвидобування». В результаті ефективність роботи сепаратора підвищилася на 7%: витяг газового конденсату збільшилася на 2 т / добу, температура точки роси газу (по вологості і вуглеводів), що подається в магістральний газопровід, знизилася на 4 градуси за Цельсієм.

 

«В Україні використовується ще досить багато аналогічного устаткування сепарації. Тому напевно наша ідея буде корисна як іншим газовидобувних компаній, так і для організаціям, які займаються транспортуванням газу. Ми постійно націлені на підвищення ефективності виробничих процесів, в тому числі, завдяки залученню науки і власним інноваційним розробкам», - зазначив директор з видобутку і переробці вуглеводнів ДТЕК Нафтогаз Олексій Раптанов.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини