Зрив поставок накрутив ціни ЗВГ до 15 000 грн / т

06.07.2016

Оптові ціни ЗВГ в Україні 5 липня досягли 14 450 грн / т, за добу прибавивши 1 000 / т. Про це OilNews повідомили в «Консалтинговій групі« А-95 »з посиланням на щоденний моніторинг.

 

За місяць зростання оптових цін склав практично 5 000 грн / т, або 53%. За прогнозом опитаних операторів ринку, в найближчі дні ця ціна переступить поріг в 15 000 грн / т. Причиною такого подорожчання став ресурсний дефіцит, пов'язаний зі скороченням імпортних поставок ЗВГ.

 

За словами директора «Газтрон-Україна» Владислава Колодяжного, в червні поставки склали близько 80 тис. тон. Таким чином, ринок недоотримав близько 20 тис. тон необхідного йому обсягу ЗВГ. У липні скорочення поставок відбудеться також за всіма основними напрямками. «Аварія на Локосовском ГПЗ (« Лукойл »), який виробляє ШФЛУ, сировина для подальшої переробки, швидше за все, продовжить терміни планового ремонту на« ЛУКОЙЛ-Пермнафтогазпереробка », що скоротить обсяги поставки компанії в Україні вдвічі, до 10 тис. тон.« Сибур »поки не виділив обсяги для українського ринку, знижені плани поставки з заводів« Роснефти ». Російський внутрішній ринок теж на піку, що не сприяє зниженню цін », - пояснив Колодяжний. Він також додав, що сьогодні вартість ЗВГ на російському кордоні вже досягає $ 300-330 / т.

 

За інформацією OilNews, Речецкій ГПЗ також вимушено скоригував деякі відвантаження на український ринок. Хоча білоруські постачальники виконують свої зобов'язання за контрактами, це скорочення також вплинуло на дефіцит.

 

На думку заступника генерального директора компанії «Надія» Станіслава Батраченко, важливим фактором також стало зростання споживання як на українському, так і російському ринках. «На сезонне зростання наклалися значні перебої в поставках з РФ і Білорусі. Крім того, тиск на ринок зробило відсутність можливості поставляти бутан », - зазначив Батраченко.

 

Учасники ринку висловили припущення, що поточне зростання цін дозволить повернути спотові поставки на український ринок до кінця місяця-початку серпня.

 

Відзначимо, що на стрімке зростання оптових цін газовий роздріб відреагував мінімальним подорожчанням, що почався тільки 2 липня.

 

Відзначимо, що при оптовій ціні ЗВГ 14 450 грн / тону входить вартість автогазу на АГЗС включає роздрібний акциз 1,17 грн / літр з 1 липня), без заробітку і витрат оператора вже становить 9 грн / літр.

За матеріалами:oilnews

Всі новини