США стануть найбільшим експортером ЗВГ в світі

22.11.2016

У найближчі роки основним виробником і експортером зрідженого газу стануть Сполучені Штати Америки.

 

Про це повідомили представники виробників та аналітичних компаній під час 29-го світового LPG форуму у Флоренції, який відвідав Нафторинок.

 

Так представник компанії IHS Уолт Харт розповів, що близько 90% зріджених газів в США виробляється при видобутку газу і нафти, решта 10% в результаті переробки на НПЗ.

 

«Америка не має іншого вибору, окрім збільшення експорту, оскільки з 2011 року на тлі видобутку сланцевого газу виробництво скрапленого газу показує швидке зростання», - зазначив він.

 

Уолт Харт повідомив, що виробництво зріджених газів США в цьому році складе близько 61 млн тон, а споживання буде на рівні 40,5 млн тон на рік. До 2020 року виробництво ЗВГ в Сполучених Штатах може вирости до 74 млн тон.

 

Доповідач зазначив, що збільшення експорту LPG з США вплинуло на торгівлю скрапленим газом у світі. Так ЗВГ з США поставляється в трьох напрямках: в Європу, Латинську Америку і Азію. На тлі цих процесів відбувся перерозподіл напрямів поставок. В першу чергу це стосується Катару і Саудівської Аравії.

 

Так скраплений газ, вироблений в країнах Перської затоки, майже перестав надходити на європейський ринок, відвантаження зменшилися і на адресу Китаю та Японії, проте показали підвищення в напрямку Індії.

 

У свою чергу, за прогнозами агентства Argus експортні можливості Сполучених Штатів в 2016 році можуть досягти позначки в 26,7 млн ​​тон, а в 2017 - 31,3 млн тон.

 

На питання Нафторинку про експорт американського скрапленого газу в чорноморський регіон, і зокрема в Україні, Уолт Харт повідомив, що поставки туди поки малоймовірні через цінові складові і відсутність інфраструктури з прийому танкерів більшого тоннажу, в яких США експортують ЗВГ.

 

У свою чергу, віце-президент компанії Targa (виступає оператором найбільшого терміналу з перевалки скрапленого газу в штаті Техас) Роб Девідсон повідомив кореспонденту Нафторинку, що експорт ЗВГ в регіон Середземного і Чорного морів є перспективним напрямком для американських виробників і не виключив можливості збільшення поставок при сприятливої ​​цінової кон'юнктури.

 

Нагадаємо з 15 по 17 листопада у Флоренції пройшов 29-й всесвітній LPG форум і конгрес Європейської асоціації зрідженого газу, а також галузева виставка (29th World LPG Forum & 2016 AEGPL Congress).

За матеріалами:nefterynok

Всі новини