США подвоїли експорт нафти в порівнянні з 2016 роком

13.06.2017

Експорт нафти з США в поточному році подвоївся в порівнянні з 2016-м. Це встановили аналітики американської газети The Wall Street Journal, вивчаючи практичний вплив Сполучених Штатів на глобальний ринок нафти.

 

Щодобовий обсяг поставок за кордон американської нафти за минулий період 2017 року становив 1 млн барелів, що вдвічі вище рівня 2016- го. Причому показник має шанси залишитися на даному рівні і за підсумками всього року. До такого висновку прийшли експерти видання, проаналізувавши статистику Міненерго і Комісії з міжнародної торгівлі (ITC) США. За даними ITC, американські компанії з січня по квітень експортували в сумі понад 110 млн барелів нафти.

 

Однією з головних причин зростання поставок американської нафти за кордон стала до 2,5 долара за барель різниця між вартістю маркерних сортів - європейської Brent і еталонної для США WTI. Западнотехаська поки продається зі значним негативним дисконтом по відношенню до північноморської, а значить - її транспортування в інші регіони світу вигідна. Якщо цінова різниця збільшиться, нафтовий експорт зі Сполучених Штатів ще більше зросте.

 

Як відзначають автори статті, США отримали деяку вигоду і від діючих віденських угод ОПЕК + з приводу скорочення видобутку. У них країна навіть не збиралася брати участь. За інших обставин, враховуючи надлишок пропозиції на внутрішньому ринку і ціни на нафту нижче 50 доларів за барель, американським добувним компаніям довелося б знизити активність. Однак відкрилися експортні можливості які дозволяють їм не зменшувати темпи зростання виробництва.

 

Але висновок видання, що нафтовий експорт з США стає потужною силою на ринку нафти, видається дещо поспішним. За фізичним обсягом американська нафта поки займає лише 1% глобальної пропозиції. Проте, як вважають в Сполучених Штатах, ця крапля в морі вже тисне на світові ціни, утримуючи їх в діапазоні 45-55 доларів за барель.

 

Але головне в тому, що завдяки  експорту американські виробники нафти отримали можливість скидати частину сировини повз переповненого внутрішнього ринку. А адже видобуток нафти в США в наступному, якщо не в цьому, році може перевищити 10 млн барелів на добу.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини