Стабілізація на ринку ЗВГ можлива не раніше кінця вересня

02.09.2016

Ресурсне наповнення ринку зрідженого газу України в серпні створює передумови для збереження напруги в наступному місяці. Так в період з 1 по 29 серпня в Україні було імпортовано 95,7 тис. тон ЗВГ. Про це OilNews розповіли в «Консалтинговій групі« А-95 »з посиланням на власне дослідження.

 

На думку, аналітика «Консалтингової групи А-95» Артема Куюна, дефіцит, сформований в липні, був підсилений новими перебоями поставок з РФ в другій половині серпня. За його підрахунками, для нормалізації ринку було необхідно від 20-30 тис. тон додаткового імпортного обсягу в серпні.

 

На думку, комерційного директора «Укргазвидобування» Сергія Федоренка, ця недостача продовжить чинити тиск на ринок у вересні. «За таких обставин можна прогнозувати збереження напруги на ринку, як мінімум, до кінця вересня», - зазначив він, додавши, що в кінці серпня додатковим фактором ціни, стало падіння курсу національної валюти.

 

Так 31 серпня міжбанк закрився на рівні 26,40 грн / $ 1. При цьому вартість оптових партій ЗВГ зросла до 17 750-17800 грн / т. Таким чином, з початку місяця ЗВГ подорожчав на 1 400 / т.

 

Як повідомлялося, перебої в поставках зі східного напрямку змусили операторів в серпні постачати ЗВГ з Литви і навіть з Італії.

 

Нагадаємо, що липневі перебої в поставках російського ЗВГ привели до того, що ціна на імпортний газ злетіла з $ 210-220 до $ 380, а імпортний паритет внутрішніх аукціонів досяг $ 415 / т.

За матеріалами:oilnews

Всі новини