Statoil відкрив нове родовище в Баренцевому морі

08.08.2017

Норвезький нафтогазовий концерн Statoil повідомив про відкриття нового газового родовища «Джеміні нур» в Баренцевому морі. Запаси родовища оцінюються в 0,4-1 млрд куб. м газу і 0,5-2 млн бар. нафти. Говориться в повідомленні компанії.

 

Родовище розташоване в 30 км на північний схід від перспективного нафтового родовища «Вістінг», відкритого в північній частині норвезького сектора Баренцева моря в 2013 році.

 

«Свердловина бурилася з метою визначити наявність додаткових запасів нафти в околицях «Вістінг », однак, як і в випадку зі свердловиною «Бломанн», був знайдений газ, - йдеться в заяві віце-президента компанії з питань розвідки Джеза Еверт. - Не дивлячись на те, що це непромислова газова поклад, результат дає підстави для обережного оптимізму з приводу додаткового ресурсного потенціалу як на даній ліцензійній ділянці, так і в районі комплексу Хооп в цілому».

 

Statoil є оператором ліцензійної ділянки PL855, де було виявлено родовище. Компанії належить 55-процентна частка в ліцензії на право його розробки. Партнерами концерну виступають «дочка» австрійської OMV і норвезька державна нафтова компанія Petoro.

 

На ділянці PL537, де знаходиться родовище «Вістінг», Statoil належить 35% в ліцензії, однак оператором є OMV c 25%. Ще по 20% належать Petoro і доньці японської нафтової компанії Idemitsu Kosan ( «Ідеміцу»). За оцінками OMV, запаси родовища «Вістінг» можуть перевищувати 1 млрд барелів нафти.

 

Довідка OilNews

 

Statoil ASA - найбільша нафтогазова компанія Норвегії. Штаб-квартира розташована в місті Ставангер. Контрольний пакет акцій Statoil - 67,0% - належить норвезькій державі. Компанія занімає частку в 60% всього шельфового видобутку Новрвегіі. Управляє НПЗ в Бельгії Франції, Німеччини і Данії. Є учасником трубопровідного проекту Баку-Тбілісі-Джейхан. Веде видобуток сировини в 12 державах світу. Мережа АЗС групи працюють в Данії, Естонії, Ірландії, Латвії, Литві, Норвегії, Польщі, Росії та Швеції.

За матеріалами:oilnews

Всі новини