Statoil показала підсумки досліджень на родовищах Дан Улдуз, Карабах, Ашрафі на Каспії

15.03.2017

Норвезька компанія Statoil представила в міністерство енергетики Азербайджану звіт за результатами досліджень процесу розвідки і розробки морських родовищ Дан Улдуз, Карабах, Ашрафі, повідомляється в інформації Міненерго Азербайджану.

 

Міністр енергетики Натиг Алієв під час зустрічі з представниками компанії зазначив, що в даний час в Азербайджані реалізуються великі проекти по розробці нафтогазових родовищ, і розробка родовищ Дан Улдуз, Гарабаг, Ашрафі може стати наступним етапом робіт в цьому напрямку.

 

При цьому він підкреслив актуальність і доцільність інтенсифікації робіт між Statoil і SOCAR, пов'язаних з розробкою цих площ.

 

Менеджер Statoil по Азербайджану Карстен Столтенберг, в свою чергу, повідомив, що не дивлячись на вихід компанії з проекту розробки родовища Шах-Деніз, Statoil є учасником проекту розробки блоку родовищ Азері-Чираг-Гюнешлі.

 

Як повідомлялося раніше, компанія SOCAR також розраховує залучити іноземні компанії до розробки перспективних структур Нахічевань, Зафар-Машал, Дан-Улдуз-Ашрафі, Карабах. При цьому, компанія не виключає можливості розробки структур Карабах і Дан-Улдуз - Ашрафі в одному блоці. Як уже повідомлялося, за цим структурам вже були підписані PSA, які були розірвані через виявлення вуглеводневих запасів, які іноземні компанії визнали непривабливими для розробки при низьких цінах на початку 2000-х років. Проте, подальше зростання цін на чорне золото повернув інтерес інвесторів до цих площ. Однак, за нинішньої ситуації з цінами на нафту далі вивчень геологічних даних і підписання меморандумів поки справа не дійшла.

 

Родовище Карабах з запасами 20 млрд кубометрів газу і 20 млн тонн конденсату розташоване в 130 км на схід від Баку. Відкрито в 2000 році. Глибина моря на родовищі змінюється 250-450 метрів.

 

Влітку 1996 року компанії, що планували брати участь у розробці ділянки, підписали контракт з SOCAR і сформували консорціум Caspian International Petroleum Company - CIPCO. До нього увійшли російсько-італійська LUKAgip, американська Pennzoil, куплена пізніше британської Royal Dutch Shell, російський Лукойл, італійська Agip і сам ДНКАР.

 

У 1999 році консорціум припинив свою діяльність, вважаючи запаси родовища низькими, а сам проект економічно недоцільним.

 

Родовище Ашрафі з запасами в 13 млрд кубометрів газу і 17 млн ​​тон конденсату було відкрито в 1999 році. Розташоване в 100 км на схід від Баку. Глибина моря в районі родовища змінюється від 250 до 450 метрів.

 

У 1997 році SOCAR підписала контракт на розробку блоку структур Ашрафі- Дан-Улдуз з BР (30%), Unocal (25,5%), Itochu (20%) і Delta HESS (4,5%). Частка SOCAR в цьому проекті становила 20%.

 

В рамках розвідувальних робіт на Ашрафі були виявлені невеликі запаси вуглеводнів близько 20-40 млн тон. Контракт втратив свою юридичну чинність 7 березня 2000 року.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини