Країни ОПЕК + в грудні виконали угоду з видобутку нафти на рекордні 125%

17.01.2018

Країни-учасниці угоди про скорочення видобутку нафти (ОПЕК +) в грудні виконали свої зобов'язання на 125%, повідомив міністр нафти Кувейту Бахит ар-Рашиді.

 

«Угода ОПЕК + виконувалася на 125% в грудні», - наводить слова ар-Рашиді агентство Блумберг. Даний показник є рекордним за весь час дії віденського угоди. Попередній максимум в 122% був досягнутий країнами ОПЕК + місяцем раніше, в листопаді. При цьому в середньому в 2017 році країни ОПЕК + виконували операцію про нафтовидобуток на 106%, зазначив міністр.

 

ОПЕК і ряд країн які не входять в організацію домовилися в кінці 2016 року в Відні про скорочення своєї здобичі нафти сумарно на 1,8 мільйона барелів на добу з рівня жовтня 2016 року, з яких 300 тисяч припадають на Росію. Угода була укладена на перше півріччя 2017 року, а в травні продовжено до кінця березня 2018 року. У листопаді учасники угоди продовжили її ще на дев'ять місяців - до кінця 2018 року.

 

Для контролю за дотриманням угоди і виробленні рекомендацій щодо коригування його умов був створений міністерський моніторинговий комітет, який збирається раз в два місяці. У нього входять представники Саудівської Аравії, Венесуели, Кувейту, Алжиру, Оману і Росії.

 

Найближче засідання міністерського комітету з моніторингу виконання угоди про скорочення видобутку нафти країн ОПЕК + відбудеться в Омані 21-22 січня. За словами ар-Рашиді, основною темою обговорення на засіданні стане розвиток ситуації на ринку нафти. При цьому міністр зазначив, що комітет не буде обговорювати стратегію виходу з віденського угоди.

 

У той же час міністр енергетики РФ Олександр Новак 15 січня повідомив, що міністерський моніторинговий комітет на зустрічі в Омані може обговорити механізми плавного виходу з угоди ОПЕК +. Однак він зазначив, що у цього засідання немає мети розробити конкретний механізм виходу з віденської угоди. У грудні Новак повідомляв про наявність в ОПЕК + консенсусу про те, що вихід з угоди повинен бути поступовим, але детальні переговори про це повинні початися лише після того, як ринок досягне балансу.

За матеріалами:oilexp

Всі новини