Країни Перської затоки закликають до співпраці для заморозки нафтовидобутку

02.06.2016

Країни які входять до ОПЕК Перської затоки включаючи Саудівську Аравію хочуть відродити ідею скоординованих дій, пов'язаних з рівнем видобутку нафти провідними виробниками, на червневому міністерському саміті, який відкриється 2 червня. Про це повідомило високопоставлене джерело в організації.

 

«Рада співробітництва держав Перської затоки прагне до узгоджених дій на зустрічі», - сказало джерело, кажучи про групу країн, в яку входять провідний виробник ОПЕК Саудівська Аравія і її регіональні союзники: Катар, Кувейт і ОАЕ.

 

Як повідомляв OilNews, 17 квітня на зустрічі в Досі Саудівська Аравія фактично поставила хрест на планах глобальної заморозки видобутку, спрямованих на стабілізацію нафтових ринків. В останній момент саудівська делегація заявила, що приєднається до пакту, тільки якщо те ж саме зробить Іран.

 

Тегеран в поточному році став основним каменем спотикання для ОПЕК на шляху до угоди про узгоджену політику в області видобутку, оскільки Іран підвищив поставки «чорного золота» на зовнішні ринки, незважаючи на заклики інших членів ОПЕК до заморожування видобутку і експорту.

 

«Іран підтримує зусилля ОПЕК, спрямовані на стабілізацію ринку і справедливі і розумні ціни, однак не приєднається до заморожування видобутку, - цитує агентство SHANA представника іранської делегації в ОПЕК Мехді Асалі. - Питання обмеження видобутку можна буде обговорити після стабілізації ринку ».

 

Джерело, знайоме з думкою Тегерана, сказав, що Іран не хоче обговорювати заморозку, тому що ще не досяг досанкціонних рівнів виробництва.

 

У середу міністр енергетики Венесуели Еулохіо дель Піно попередив, що збої поставок штовхнули ціни вгору в останні місяці, проте глобальне перенасичення ринку може знову посилитися після відновлення виробництва.

 

«Ринок скоротився на 3 млн бар., що станеться, коли ці обставини [лісові пожежі в Канаді, заворушення в Нігерії, зіткнення бойовиків в Лівії, - ON] підуть? »- Сказав дель Піно журналістам у Відні напередодні червневого саміту ОПЕК.

 

Нагадаємо, що дель Піно був одним з основних розробників пропозиції про замороження видобутку нафти на січневому рівні.

 

«Якщо подивитися на скорочення поза ОПЕК і ситуацію, яка спостерігається в ряді країн, виробництво залишалося незмінним в останні три або чотири місяці, - зазначив міністр. - Так що де-факто це стан заморозки».

 

Виконуючий обов'язки міністра нафти Кувейту Анас аль-Салех у вівторок, 31 травня, заявив, що виступає за збереження діалогу ОПЕК і країн поза картелем, спрямованого на досягнення рівноваги на ринку.

За матеріалами:oilnews

Всі новини