Суд стягнув з Енергомитниці 4,42 млн грн за зупинку імпорту палива «СВГ Плюс» взимку 2016-2017

09.10.2017

ТОВ «СВГ Плюс» (входить до групи компаній «Автотранс») звернулося до Господарського суду Києва з позовом до Енергетичної митниці Державної фіскальної служби про стягнення збитків.

 

Про це Нафторинку стало відомо з Єдиного реєстру судових рішень.

 

В матеріалах справи вказується, що в грудня 2016 - січні 2017 року «СВГ Плюс» купувало нафтопродукти у свого контрагента Taron Trade LLP (Великобританія).

 

У період з 15 грудня 2016 року по 14 січня 2017 року на митних постах Енергетичної митниці: «Куп'янськ-енергетичний», «Київ-енергетичний» і «Полтава-енергетичний» було зупинено оформлення тисячу чотириста п’ятдесят чотири тон зрідженого газу, 296 тон бензину і 101 тон дизельного палива «СВГ Плюс».

 

Після подачі митних декларацій «СВГ Плюс» отримало від постів Енергетичної митниці повідомлення про необхідність відбору проб, з метою встановлення характеристик і класифікацій товару.

 

Однак, після відборів, в митниці повідомили, що завершення оформлення буде проведено після досліджень на предмет наявності отруйних і сильнодіючих речовин, оскільки відповідно до листа Служби Безпеки України від 22 грудня 2016 року, надійшла інформація про можливий зміст в нафтопродуктах отруйних речовин.

 

Після досліджень, результати яких були отримані в період з 18 січня по 7 лютого 2017 року, отруйних речовин в товарі не було виявлено. Однак відповідач в особі енергомитниця все одно не проводив оформлення бензину, ДП і LPG, і майже протягом місяця продовжував утримувати товар. Оформлення нафтопродуктів було вироблено тільки в період 20-22 лютого 2017 року.

 

У суді представники «СВГ Плюс» повідомили, що через безпідставні затримки, компанія зазнала збитків у розмірі 4,42 млн грн (штрафні санкції за неповернення цистерн, плата за простої «Укрзалізниці», різниця в нарахуванні акцизу, який був збільшений з початку 2017 року і ін.)

 

Відзначимо, що представники Енергетичної митниці УКРІНФОРМ не надали суду належних та допустимих доказів, які спростовують доводи позивача, а посилалися на той факт, що діяли згідно листів і розпоряджень СБУ.

 

Розглядаючи обставини справи, Господарський суд Києва дійшов висновку, що незважаючи листи і орієнтування СБУ, відповідачем не була належним чином дотримано процедуру митного контролю та оформлення нафтопродуктів, що спричинило за собою збитки. В результаті Господарський суд задовольнив позов «СВГ Плюс» і постановив стягнути з Енергетичної митниці 4,42 млн грн.

 

Нагадаємо в період з листопада 2016 по лютий 2017 року через дій СБУ, Мінекономрозвитку і Енергетичної митниці постраждали основні українські імпортери і вантажоодержувачі скрапленого газу: «СВГ Плюс», «Пропан Трейд», «Газтрон», «Укргазпетролеум», «Надія» , «Укрпетролпостач», «Лео Петрол», «Паралель» і ін.

 

З ініціативи СБУ, Енергетична митниця не проводила оформлення ЗВГ по кілька місяців, через що трейдери зазнали мільйонних втрат. За даними учасників ринку тільки непрямі збитки склали близько 40 млн грн.

 

У березні 2016 року глава Енергетичної митниці УКРІНФОРМ Ігор Піковський, повідомив Нафторинку, що довести вину митників буде непросто.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини