ЗВГ для власних потреб також підлягає обкладенню роздрібним акцизом - ДФС.

05.05.2016

Відпустка зрідженого газу через АГЗП з метою забезпечення діяльності підприємства-власника роздрібної станції обкладається роздрібним акцизом. Про це йдеться в поясненні Державної фіскальної служби (ДФС), розміщеному в інтернет-журналі «Все про бухгалтерський облік».

 

«База оподаткування в такому випадку - обсяг пального в літрах, реалізованого підприємством через власні АЗС. Ставка акцизу становить € 0,042 за кожен літр проданого палива », - йдеться в поясненні, розміщеному на сайті для працівників бухгалтерського обліку.

 

Нагадаємо, роздрібний акциз був введений в 2015 році і до кінця року нараховувався в розмірі 5% від роздрібної ціни. Його сплата велася в обмеженому обсязі через неясність обсягів, які підлягають оподаткуванню. Так, значна частина операторів не сплачувала цей податок з безготівкових продажів через АЗС, виводячи їх з розряду роздрібних в оптову торгівлю.

 

Для ліквідації різночитань з 1 січня 2016 року акциз закріплений в євро, а оподаткуванню підлягають всі обсяги, які відпускаються через роздрібну мережу. У II кварталі 2016 року ставка податку становить 1,27 грн / л.

 

У той же час оператори продовжують шукати шляхи оптимізації роздрібного акцизу. Так, за даними OilNews, деякі мережі АЗК як і раніше не обкладають безготівкову продажу акцизним податком, відносячи ці обсяги до «відпустки зі зберігання».

 

На думку аналітиків, введення роздрібного акцизу в Україні значним чином спотворило конкуренцію на роздрібному ринку нафтопродуктів, стимулюючи недобросовісних операторів до відходу від його сплати.

 

Особливо сильно податок вдарила по ринку скрапленого газу, де, за розрахунками «Консалтингової групи« А-95 », їм не обкладається близько 40% всіх роздрібних продажів.

 

На думку експертів, єдиним ефективним виходом з ситуації, що склалася стане ліквідація роздрібного акцизу і його перенесення в основну ставку акцизу, який легше адмініструвати. 

За матеріалами:oilnews

Всі новини