ЗВГ «Укргазвидобування» подорожчав на тлі зростання котирувань і ремонтів на російських заводах

29.06.2016

23 червня на майданчику УЕБ відбувся черговий комерційний аукціон з продажу скрапленого газу ПАТ "Укргазвидобування".

 

Про це повідомив кореспондент нафторинку, який відвідав торги.

 

До реалізації компанія запропонувала 5966 тон зрідженого газу по 8556-8404 грн / т. У підсумку «Укргазвидобування» продала 5630 тон зрідженого газу. З них 800 тони залізничним транспортом і 4830 тон автомобільним. За підсумками торгів ресурс держкомпанії показав підвищення на 1500-2000 грн / т.

 

Найдорожче автомобільним транспортом контрактованого партії ПБА ТЦСК «Базилівщина» - 10 816 грн / т, найдешевше СПБТ Тимофіївській УУІУ - 10012 грн / т.

 

У свою чергу, залізничні партії ЗВГ продавалися по 11 371-10 316 грн / т. Збільшенню вартості ЗВГ «Укргазвидобування» ж / д транспортом сприяла конкуренція серед трейдерів тон якої ставив чугуївський Marshal.

 

В результаті виручка «Укргазвидобування» склала близько 60 млн грн.

 

Різке підвищення цін на ресурс трейдери пов'язують як з ростом котирувань, так і зі зменшенням відвантажень газу з Росії через період ремонтів на ГПЗ і НПЗ північного сусіда. За інформацією учасників ринку в липні на ремонт стає один з основних постачальників скрапленого газу в Україну «Лукойл-Пермьнефтегазпереработка». Через регламентні роботи постачальник урізав відвантаження на адресу українських контрагентів на липень.

 

Учасники ринку відзначають, що зараз імпортний паритет знаходиться на рівні 10 300грн / тону.

 

Крім того, газовики кажуть, що ресурс «Роснефти» також приходить із запізненням. Деяким з них на липень «Роснефть» також урізала спотові обсяги.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини