Митниця блокує імпорт ШФЛУ

25.07.2016

Співробітники енергетичної митниці гальмують оформлення імпортних партій широкої фракції легких вуглеводнів (ШФЛУ) під приводом відбору проб для аналізу якості продукту. Про це йдеться в повідомленні компанії «Газтрон-Україна», яка в липні поставила в Україну 3,5 тис. тон ШФЛУ для давальницької переробки на потужностях СЕЛЕЩИНСЬКЕ ГПЗ «Укргазвидобування».

 

Як зазначив керівник компанії Владислав Колодяжний, необгрунтовані вимоги співробітників митниці вже привели до тривалих простоїв вагонів. «Логічно, що для перевірки відповідності характеристик продукту, випущеного одним виробником і відвантаженого в рамках однієї поставки, досить взяти пробу з однієї партії, проте митниця вимагає аналіз якості з кожної партії», - наводяться в повідомленні слова Колодяжного.

 

За його словами, бездіяльність співробітників Енергетичної митниці призвели до затримки вагонів на митниці на 14 днів, оскільки акредитована митницею лабораторія не володіє достатньою кількістю пробників для обробки такої кількості відібраних проб.

 

«Наша компанія була змушена самостійно закупити 6 пробників загальною вартістю близько 60 тис. грн для прискорення процесу митного оформлення газу в м. Харьков. Витрати на обладнання та простої вагонів збільшили вартість сировини на 953 грн / т або близько 50 коп. / л», - йдеться в повідомленні «Газтрон».

 

У компанії нагадали, що в 2015 році «Газтрон-Україна» вже імпортувала ШФЛУ для давальницької переробки на ГПЗ «Укргазвидобування». «Тоді наша компанія зіткнулася з проблемою подвійного оподаткування, яку так і не вдалося вирішити, а сьогодні ми маємо тривалі затримки сировини на митниці. Очевидно, що такі складності відштовхують трейдерів, охочих поставляти давальницьку сировину на заводи держкомпанії «Укргазвидобування». В результаті саботажу митних органів, потужності держкомпанії залишаються неповних, а український ринок позбавляється альтернативного джерела поставок зрідженого газу », - вважають в« Газтрон ».

 

За даними OilNews, інші учасники ринку насторожено спостерігають за процесом. «Ми також розглядали можливість поставки ШФЛУ на Селещина, проте тепер будемо чекати закінчення епопеї з« Газтрон », - сказав виданню представник компанії, яка планує імпортувати давальницьку сировину.

 

Нагадаємо, що ПАТ «Укргазвидобування» розглядає імпортний ШФЛУ як один із шляхів дозавантаження потужностей СЕЛЕЩИНСЬКЕ ГПЗ, а незабаром - і Шебелинського ГПЗ. Згідно зі змінами, внесеними до Податкового кодексу, сьогодні проблема подвійного оподаткування, при якій акцизом спочатку обкладається імпортна ШФЛУ, а потім зріджений газ, вироблений з неї, вичерпана.

 

Нагадаємо, що в 2012-2013 роках затримки імпортного скрапленого газу на митниці під приводом відбору проб були основним інструментом монополізації українського ринку компанією «Газ України 2009», а в наслідку - ГК «ВЕТЕК» Сергія Курченко. Тоді простої вагонів на кордоні становили в середньому 30 днів, що призводило до збільшення вартості імпортного скрапленого газу на $ 150 / т.

 

Довідка OilNews

 

«Газтрон-Україна» (входить в структуру ITL Group) представлений на українському ринку з 2006 року. На сьогоднішній день компанія веде оптову реалізацію скрапленого газу імпортного та українського виробництва з шести газонаповнювальних станцій (ГНС) в Східному, Центральному і Південному регіонах України. Компанія оперує парком з 20 автоцистерн для перевезення зрідженого газу, що дозволяє їй надавати комплексні послуги з газопостачання роздрібних мереж і промислових споживачів. Також компанія реалізує на внутрішньому ринку оптові партії базових масел, світлих і темних нафтопродуктів.

За матеріалами:oilnews

Всі новини