Митниця знову вимагає проби ЗВГ

04.08.2016

Оператори українського ринку повідомляють про відновлення труднощів при митному оформленні імпортного скрапленого газу. За словами імпортерів, ДФС знову вимагає проводити відбір проб при імпортному оформленні. Про це OilNews розповіли учасники ринку.

 

Зокрема, за словами директора «Газтрон-Україна» Владислава Колодяжного, у вівторок, 2 серпня, поставка ЗВГ з Польщі через митний пост у Львівській області була заблокована під приводом необхідності відбору проб. «Як і раніше, в митниці заявляють про відсутність необхідних пробовідбірників і змушують затримувати вантаж на кордоні. Сьогодні нам повернули наші пробники з попередніх відборів, завтра ми веземо їх до Львова », - розповів керівник компанії.

 

Про подібні проблеми OilNews повідомили постачальники, які оформляють газ на станції Куп'янськ (Харківська область). «Сьогодні вранці місцева митниця отримала розпорядження нікого не пропускати. Знову змушують відбирати проби, а пробників як не було, так і немає », - зазначив імпортер російського газу.

 

Нагадаємо, 27 липня оператори українського ринку заявили про масові труднощі при митному оформленні імпортного ЗВГ в зв'язку з відбором проб. Імпортери відзначали, що сама ідея відбору проб абсурдна, адже фактична щільність завжди буде відрізнятися від нормативної. Ці дії приводили до блокування ресурсу через відсутність достатньої кількості пробників у лабораторії ДФС.

 

28 липня джерела на ринку повідомили, що керівником Енергетичної митниці видано неофіційна вказівка ​​про введення мораторію на відбір проб під час сезону активного споживання ЗВГ в Україні, до листопада.

 

Нагадаємо, згідно зі змінами до Податкового кодексу, з 1 березня 2016 року ставка акцизу на зріджений газ розраховується в літрах і становить € 31 за 1000 л. При цьому, відповідно до закону, вимір партії має проводитися при температурі 15оС.

 

Як повідомлялося, в 2012-2013 роках затримки імпортного скрапленого газу на митниці під приводом відбору проб були основним інструментом монополізації українського ринку компанією «Газ України 2009», а згодом - ГК «ВЕТЕК» Сергія Курченко. Тоді простої вагонів на кордоні становили в середньому 30 днів, що призводило до збільшення вартості імпортного скрапленого газу на $ 150 / т.

За матеріалами:oilnews

Всі новини