Танкер з іранською нафтою для Білорусі прибув до Одеси

23.03.2017

У порт Одеси прибув танкер з іранською нафтою, призначеної для переробки на НПЗ Білорусі. Про це агентству БЕЛТА повідомив заступник генерального директора ЗАТ «Білоруська нафтова компанія» Сергій Гриб.

 

«Танкер з іранською нафтою об'ємом 80 тис. тон прибув в порт Одеси і вже розвантажений», - цитує топ-менеджера Onliner.by.

 

Перша партія іранської нафти надійде на Мозирський НПЗ протягом цього тижня по залізниці.

 

Раніше Національна іранська нафтова компанія (NIOC) повідомляла, що Beloil Polska (дочірня структура БНК) уклала угоду про купівлю в Ірану 600 тис. бар. нафти.

 

Білорусь змушена шукати альтернативні джерела поставок нафти в умовах скорочення поставок нафти з Росії в зв'язку з неврегульованим суперечкою з газового боргу Мінська перед Москвою. Зокрема, за підсумками 2016 року постачання російської нафти в республіку обрушилися на 20%.

 

Крім того, міністерство енергетики Росії своїм листом рекомендувало ряду російських нафтових компаній, що мають мережі АЗС в Білорусі, обмежити поставки великих партій дизпалива на місцевий ринок.

 

Сам Олександр Лукашенко під час «Великої розмови з президентом» заявив: «У Венесуелу поїдемо добувати нафту. З Іраном домовляємося. Чому ми в Росії не добуваємо нафту? Ну, нічого, переживемо ...».

 

Як повідомляв OilNews, президент Білорусі 4 березня погодив призначення генеральних директорів підприємств нафтопромислового комплексу. Зокрема, на посаду гендиректора ВАТ «Нафтан» призначений Олександр Демидов, на ВАТ «Мозирський нафтопереробний завод» - Віталій Павлов, на ВАТ «Гомельтранснафта Дружба» - Олег Починок. Лукашенко поставив перед новими керівниками ключових підприємств нафтохімічної галузі країни завдання модернізувати їх для можливості переробки будь-якого сорту нафти.

 

Як зазначає в статті «До Москви задом до Києва передом» директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн, конфлікт виник через борги Білорусі за газ. У Мінську вважають, і нібито так домовлялися, що статус учасника Митного союзу дає їм право розраховувати на внутрішньоросійську ціну на газ (близько $ 83 за тисячу кубометрів). У Москві ж так не думають, пропонуючи «сябрів» за їх заслуги мінімальну експортну ціну - $ 132. В силу такого різного розуміння справедливості виник борг, який на сьогоднішній день росіяни оцінюють в $ 600 млн. За словами Лукашенка, Путін йому особисто обіцяв усе владнати, але в підсумку передумав.

За матеріалами:oilnews

Всі новини