Танкерне зберігання нафти досягає рекордних обсягів у 2017 році

22.06.2017

Нафтові трейдери вдаються до пильності про все більшої кількості нафти в морі на тлі збільшення виробництва в Атлантичному регіоні, що свідчить про те, що ринок далекий від того балансу, на який розраховує OPEC.

 

Згідно з даними паризької компанії по відстеженню танкерів Kpler SAS, обсяг нафти, що зберігається на танкерах, досяг максимального рівня в 2017 році - 111,9 млн. барелів. Більшу частину запасів складають обсяги, що зберігаються в Північному морі, Сінгапурі та Ірані.

 

Збільшення запасів відбувається навіть після того як OPEC і 11 інших країн на чолі з Росією скоротили своє виробництво. З початку року ці країни скоротили виробництво на 1,8 млн. барелів на день, але більш високі обсяги виробництва в США і Африці, а також слабкий попит в Азії підривають їх зусилля.

 

Згідно з даними досліджень Pareto Securities AS, компанії Trafigura Group і Vitol Group недавно зафрахтували застарілі супертанкери на термін у вісім місяців. Деякі з судів, ймовірно, будуть використовуватися в якості плавучих сховищ.

 

В результаті зберігаються надлишкові запаси, які знижують спотові ціни на нафту. Така структура, відома як «Кон-танго» - трейдери отримують прибуток в результаті зберігання нафти на танкерних судах і її подальшою доставкою через невизначений час.

 

За даними Kpler, середній обсяг надлишкових запасів на 1 травня склав близько 74 млн. барелів. У цьому році кількість плавучих сховищ в Сінгапурі збільшилася на 23% і на 32% в Північному морі.

 

Африка і Північне море

 

Раніше в цьому місяці Royal Dutch Shell Plc зняла експортні обмеження на сиру нафту з Forcados (Нігерія), виробництво якої було зупинено більш ніж на рік після збройного нападу на підводний трубопровід. Очікується, що експорт з Forcados складе в середньому близько 285 000 барелів на добу в серпні, що становить майже чверть обсягу, який OPEC обіцяла скоротити.

 

Крім того, найбільше нафтове родовище в Лівії, Sharara, відновило свою роботу після зупинки і на поточний момент перекачує близько 270 000 барелів на день. Лівійське виробництво є найвищим з 2013 року після укладення угоди з Wintershall AG, яка дозволила відновити виробництво в двух родовищах.

 

За даними Bloomberg, майже 9 млн. барелів ключових сирих марок нафти Brent, Forties, Oseberg і Ekofisk зберігаються на судах Aframax і супертанкерах біля узбережжя Великобританії.

 

У США видобуток сирої нафти збільшувався з жовтня минулого року, а минулого місяця він досяг 9,34 млн. барелів на день, що є найвищим показником за період з серпня 2015 року. Крім того, експорт сирої нафти США в лютому досяг рекордного рівня в 1,1 млн. барелів на добу.

За матеріалами:oilexp

Всі новини