«Татнефть» разом з ТАИФ готові боротися за «Башнефть»

26.08.2016

ТАИФ збиралася стати партнером «Татнефти», якщо держкомпанія зможе брати участь в приватизації «Башнефть», розповів в інтерв'ю «Відомостям» генеральний директор ВАТ «ТАИФ» Альберт Шигабутдинов. «Ми знаємо, що в тендері бере участь« Татнефть ». У нас є домовленість, що, якщо у «Татнефти» виходить, ми будемо з ними брати участь на паритетних засадах. А окремо ми не заявлялися », - розповів він.

 

Який ТАИФ вважає справедливу ціну, Шигабутдинов не сказав: «Ми з фахівцями ще не обговорювали це питання». За його словами, зараз ТАИФ може зайняти максимум 600 млрд руб. Для компанії це не тільки комерційний інтерес: питання башкирської нафтохімії і переробки пов'язані з нафтохімією компанії, у ТАИФ побудовані продуктопроводи, в тому числі і для нафти, розповів Шигабутдинов. За його підрахунками, закриваючи взаємні поточні потреби, компанії вже через рік можуть отримати великий синергетичний ефект і збільшити виручку. «Ось тому ми і зацікавилися, дали згоду, сказали« Татнефти »: якщо що, ми з ними. А там вже як вийде. Це один з джерел отримати додаткові доходи від взаємодії », - уклав топ-менеджер.

 

Держава планувала продати 60,2% звичайних акцій «Башнефть» (50,08% статутного капіталу) в 2016 році, EY оцінювала пакет в 306 млрд руб. У вівторок на ринку такий пакет коштував 263,8 млрд руб. Серед претендентів виявилися «Роснефть», «Лукойл», «Татнефть», Антіпінскій НПЗ, ННК, «Татнефтегаз», фонд «Енергія» і РФПИ. Тиждень тому уряд відклав приватизацію «Башнефть».

 

Чи змінилася позиція ТАИФ щодо «Башнефть», після того як приватизація компанії була відкладена, представник ТАИФ не коментує. Представник «Татнефти» не відповів на запит «Ведомостей».

 

Управляти на паритетних засадах компаніям буде складно, але з точки зору фінансування угоди ідея спільної покупки виглядає логічно, говорить старший аналітик «Атона» Олександр Корнілов. У «Татнафти» і ТАИФ не вистачить ліквідності, щоб профінансувати операцію самостійно, занадто багато доведеться позичати, пояснює він.

 

Прибуток «Татнефти» за 2015 рік - 105,5 млрд руб., грошові кошти на рахунках - 24,6 млрд руб. По групі компаній ТАИФ сальдовані результати такі: доходи - 617 млрд руб., виручка - 524 млрд руб., EBITDA - 140 млрд руб., розповів Шигабутдинов.

 

ТАИФ займається переробкою нафти і нафтохімії, а з придбанням «Башнефть» в виробничий ланцюжок додається і видобуток, розмірковує Корнілов. «Башнефть» виробляє багато продуктів, які потрібні для нафтохімії, додає керівник інформаційно-аналітичного центру Rupec Андрій Костін. Наприклад, «Уфаоргсінтез» «Башнефть» підключений до етиленопроводів, до якого підключений і «Казаньоргсинтез» ТАИФ, нагадує він. При цьому завод в Казані недозавантажений і, можливо, ТАИФ може міркувати, що етилен, який зараз «Уфаоргсінтез» переробляє в поліетилен, вигідніше було б переробляти в Казані, говорить Костін.

За матеріалами:oilexp

Всі новини