Техрегламент на LPG для країн Євразійського економічного союзу набув чинності

03.01.2018

Технічний регламент Євразійського економічного союзу «Вимоги до зрідженим вуглеводневим газів для використання їх в якості палива" вступив в силу з 1 січня 2018 року, повідомили БЕЛТА в прес-службі Євразійської економічної комісії (ЄЕК).

 

«Технічний регламент встановлює єдині обов'язкові для застосування в країнах вимоги до фізико-хімічним і експлуатаційними показниками зріджених вуглеводневих газів, які використовуються для опалення житла і виробничих приміщень, а також в якості палива для автомобілів», - пояснили в ЄЕК.

 

Наприклад, масова частка сірководню і меркаптанової сірки в газах для комунально-побутового призначення і виробничих потреб не повинна перевищувати 0,013%, в газах для заправки автотранспорту - 0,01%. Тиск насичених парів при температурі повітря до 45 градусів для обох категорій газу має бути не більше 1,6 МПа. У зріджених вуглеводневих газах не допускається наявність води і лугу. Кожна партія зріджених вуглеводневих газів, що випускається в обіг на території союзу, повинна супроводжуватися паспортом якості, що містить ряд відомостей. Серед них - найменування і товарний знак підприємства-виготовлювача, його адреса і місце, де виробляються скраплені гази, найменування, марка, умовне позначення продукції і т.д.

 

Документ регулює питання зберігання, перевезення, реалізації та утилізації LPG, їх маркування.Так, при перевезенні LPG супровідні документи повинні містити інформацію про клас небезпечного вантажу, коді екстрених заходів, знаки небезпеки, відомості про пожежовибухонебезпеки і небезпеки для живих організмів, способи і засоби знешкодження, огнегасительное кошти. Оцінка відповідності вимогам технічного регламенту проводиться в формі декларування відповідності.

 

Підтвердження відповідності зріджених вуглеводневих газів вимогам техрегламенту ЄАЕС забезпечується застосуванням стандартів, включених до переліку документів, які містять правила і методи досліджень (випробувань) і вимірювань, необхідні для застосування і виконання вимог техрегламенту. У переліку - 12 міждержавних стандартів, гармонізованих з міжнародними стандартами ISO.

 

Також до 1 липня 2019 року виробники зможуть випускати зріджені вуглеводневі гази згідно обов'язковим вимогам, раніше встановленим союзним законодавством або законодавством держави - члена ЄАЕС, при наявності документів про оцінку відповідності, виданих та отриманих до дня набрання чинності техрегламенту.

 

На сьогоднішній день в ЄАЕС входять Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія і Росія.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини