Термінал по перевалці ЗВГ «Скарбниця Бессарабії» (колишній «Лагуна Рені») відновить роботу на початку червня

22.05.2017

Термінал по перевалці скраплених вуглеводневих газів «Скарбниця Бессарабії», який знаходиться на півдні Одеської області - в порту Рені, відновлює роботу на початку червня 2017 року.

 

Про це Нафторинку розповів Вадим Герасимов, який є директором керуючої компанії «Скарбниця Бессарабії».

 

Вадим Герасимов повідомив, що в кінці листопада 2016 року, в рамках виконавчого провадження з реалізації арештованого майна в системі «СЕТАМ», майновий комплекс терміналу ТОВ «Лагуна Рені» (перебував під арештом у справі Сергія Курченко), був викуплений новим співвласником за 7, 25 млн грн.

 

За словами керівника компанії, що управляє, потужності по перевантаженні становлять 40 газових цистерн на добу або близько 300 тис. тон LPG на рік, в гавань порту можуть заходити танкера-газовози об'ємом до 2 тис. тон, при осаді судна більш 7 м. Пропускна здатність при наливанні ЗВГ в танкер становить 1 тис. тон на добу, завантаження виконується через буфер.

 

Вадим Герасимов зазначив, що одним з переваг перевалки є парк зберігання на 3000 м3. «Скарбниця Бессарабії» - один з небагатьох терміналів в Україні, який має власні потужності для зберігання газу. В першу чергу, це буде цікаво тим компаніям, які опрацьовують морські поставки LPG в Україну», - розповів він.

 

«На сьогоднішній день вартість перевалки в режимі імпорту в два рази менше, ніж сьогоднішні ставки на інших українських терміналах. Крім того, для транзитних обсягів наші ставки також значно менші. Якщо говорити про зберігання, з урахуванням зливних і наливних робіт, в тиждень воно становить близько 500 грн / т», - додав Герасимов.

 

Нагадаємо в Ренійському порту знаходяться 2 перевалки ЗВГ - «Скарбниця Бессарабії» (колишня «Лагуна Рені») і «Рені Ліс». Останнім часом транзит здійснювала тільки «Рені Ліс». За даними консалтингової компанії UPECО в ​​2016 році через ренійський порт було перевантажено 19,5 тис. тон. У січні-квітні 2017 року обсяг транзиту склав близько 2,8 тис. тон скрапленого газу з Оренбурга, який експортувала компанія «КазРосГаз».

 

Термінал «Скарбниця Бессарабії» раніше належав ГК ВЕТЕК Сергія Курчнеко і носив назву «Лагуна Рені», після втечі  бізнесмена в 2014 році, на перевалку було накладено арешт. Компанія «Скарбниця Бессарабії» була заснована в 2013 році. Засновником фірми є американська компанія Marti and Co, директором - Вадим Герасимов.

За матеріалами:nefterynok

 

Всі новини