Термінал «Укрлоудсістем» вперше візьме LPG в режимі імпорту

07.09.2017

Термінал з перевалки скрапленого газу «Укрлоудсістем», що знаходиться в Одеському порту, вперше прийме скраплений газ в режимі імпорту.

 

Про це Нафторинку повідомили джерела на терміналі.

 

Перше судно в режимі імпорту буде прийнято на адресу компанії «Газтрон-Україна», яка поставить на перевалку 2,5 тис. тон алжирського скрапленого газу.

 

LPG з Алжиру в Одеський порт доставить танкер Kazak (об'ємом 4,5 тис. тон), який ходить під прапором Сінгапуру. За даними учасників ринку, завантаження судна відбувалася в Середземному морі з іншого танкера класу VLGC (42 тис. тон) під назвою Cheyenne, який ходить під прапором Багамських островів. За даними моніторингових систем на шляху проходження на перевалку «Укрлоудсістем», частина обсягу Kazak вивантажив в турецьких портах Дортіол і Аліага.

 

На терміналі повідомили, що Kazak чекає черги на розвантаження, так як зараз в порту в режимі транзиту завантажується турецький танкер Beykoz. У «Газтрон» відзначають, що орієнтовно Kazak буде розвантажений в період з 8 по 10 вересня. «Продукт буде вивантажено в резервуарний парк терміналу, частина скрапленого газу відвантажать залізничним транспортом, частина - автомобільним транспортом», - додали в компанії.

 

Відмінною рисою терміналу «Укрлоудсістем» є наявність парку зберігання об'ємом 6 тис. тон, а також можливість наливу LPG як в залізничний транспорт, так і в газовози.

 

Відзначимо, що з вересня 2016 року морський імпорт ЗВГ проводився переважно через перевалку «Хім-Ойл Транзит», яка знаходиться в порту Чорноморська. Одним з недоліків терміналу була відсутність резервуарного парку для зберігання газу.

 

Раніше термінал «Укрлоудсістем» працював на відвантаження зрідженого газу виробництва компаній «Сибур» і «Тенгизшевройл» в режимі транзиту. Однак в 2015-2017 роках «Сибур» і ТШО скоротили перевалку через Одеський порт на 32%, з 884 тис. тон до 598 тис. тон. На сьогоднішній день через термінал в режимі транзиту здійснюється тільки перевалка газу ТШО.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини