Tesla збільшила продажі електрокарів вдвічі

04.10.2016

Американський автовиробник Tesla Motors Co. в третьому кварталі 2016 року продав 24,5 тис. електромобілів - на 70% більше, ніж в попередньому кварталі, і вдвічі більше, ніж 11,58 тис., зафіксовані в III кварталі 2015 року.

 

Минулий квартал став рекордним для Tesla за обсягом продажів.

 

За цей період компанія поставила 15,8 тис. автомобілів моделі S (седан) і 8,7 тис. машин моделі X (кросовер). Ще близько 5 тис. електрокарів перебували в процесі доставки покупцям, вони будуть враховані в результатах за IV квартал.

 

У компанії також підтвердили, що як і раніше планують виробити 50 тис. автомобілів у другій половині 2016 року.

 

Тим часом обсяги виробництва в III кварталі збільшилися на 37% в порівнянні з квітнем-червнем - до 25 тис. 185 машин.

 

За оцінками Tesla, продажу та обсяги виробництва в IV кварталі будуть трохи вище показників за липень-вересень, незважаючи на те, що в IV кварталі буде менше робочих днів.

 

Крім того, Tesla повідомила інвесторів, що починаючи з III кварталу фінансова звітність більше не буде включати виручку і супутні показники, розраховані не по US GAAP.

 

Продажі Tesla ростуть набагато швидше, ніж у лідерів американського автопрому - Ford або General Motors, проте обсяги поставок як і раніше не дотягують до амбітних прогнозів Tesla.

 

Разом з тим квартальні результати свідчать, що на продажах компанії не сказав перший смертельне ДТП за участю Tesla, що їхала на автопілоті. У червні у Флориді електроніка на одному з автомобілів Tesla дала збій, і машина на перехресті протаранила тягач. Водій загинув на місці аварії.

 

Функція "автопілот" поки не дозволяє повністю управляти машиною без водія. На даний момент Tesla з такою опцією може сама перебудовуватися з ряду в ряд і реагувати на зміну ситуації на дорозі.

 

У серпні Tesla повідомила про 13-й вартальний збиток поспіль, який склав $ 293 млн доларів. При цьому виручка в II кварталі збільшилася на 33% - до $ 1,27 млрд.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини