Торгівля нафтою з Європи і США стає вигідніше, ніж близькосхідною

28.11.2016

У той час як країни-учасниці ОПЕК намагаються домовитися про обмеження видобутку, надлишок пропозиції, який підтримувався попередньої стратегії Організації, привів до того, що конкурентам ОПЕК стало вигідно поставляти нафту на азіатські ринки.

 

Північноморська нафта досягне берегів Південної Кореї в найближчі місяці, а танкери зі сланцевою нафтою з родовища Eagle Ford в США, а також мексиканської нафтою, прибутку в порт Йосу в листопаді. Японські і тайські нафтопереробні компанії купують американську нафту WTI у британській BP Plc., передає Finanz.ru з посиланням на Bloomberg.

 

Поставки в Азію з більш віддалених регіонів, ніж Близький Схід, стають привабливішими через посилення контанго - ситуації, при якій ф'ючерси на нафту найближчого місяця постачання дешевше більш довгострокових контрактів. Продавцям вигідна ця ситуація, оскільки вартість нафти збільшується, поки танкер рухається до місця призначення. Для покупців, в умовах надлишкової видобутку в країнах Атлантичного басейну, нафта з Північної Америки і Європи стає дешевше сировини, що поставляється країнами ОПЕК, включаючи ОАЕ і Катар.

 

Ще однією перевагою нової ситуації стало те, що споживачі в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні мають можливість отримувати важку латиноамериканську і легку північноамериканську нафту одним постачанням. Потреби регіону в сирої нафти склали в поточному році 32,88 млн бар. / добу. (б/ д), в майбутньому році вони складуть 33,70 млн б / д, повідомляє Міжнародне агентство енергетики (МЕА).

 

«Збільшення контанго дало конкурентам ОПЕК у всіх куточках Землі сигнал на відвантаження і відправку нафти в Азію, нехай навіть час у дорозі становить до двох місяців, - сказав аналітик Energy Aspects Ltd. в Сінгапурі Невін Нах. - Боротьба ОПЕК за частку ринку на тлі відновлення зростання видобутку в країнах-членах організації, включаючи Нігерію і Лівію, а також нарощування видобутку нафти в РФ та інших країнах колишнього Радянського Союзу посилили надлишок пропозиції ».

 

Премія за контрактами на нафту марки Brent пізнішого терміну поставки зараз становить близько $ 5 / бар. проти контанго в розмірі $ 2 / бар. на кінець квітня 2017 року.

 

Як повідомляв OilNews, на думку глави МЕА Фатіха Бірола, якщо після укладення угоди по скороченню нафтовидобутку ціни на сировину досягнуть $ 60 / барр., різко зросте виробництво рідких вуглеводнів в країнах, що не входять в ОПЕК. В першу чергу, за рахунок зростання видобутку сланцевої нафти в США.

 

У п'ятницю, 25 листопада до 9:00 за Києвом вартість бареля січневої нафти Brent склала $ 48,48 (-1,06%). Барель січневої нафти ОПЕК торгувався по $ 47,45 (-1,06%). Попередні торги по стандартам завершилися на рівні $ 49,00 і $ 47,96.

За матеріалами:oilnews

Всі новини