Трамп проведе нараду з питань зміни біопаливної політики США

23.02.2018

Президент США Дональд Трамп на початку майбутнього тижня проведе консультації з ключовими сенаторами і посадовими особами кабінету міністрів. На них будуть обговорюватися можливі зміни біопаливної стратегії держави, передає CNBC.

 

Однією з головних причин скликання наради стало банкрутство розташованого в Пенсільванії нафтопереробного заводу, який звинуватив в своїх бідах регулюючі органи, повідомляє телеканал з посиланням на чотири джерела, знайомих з питанням.

 

В даний час в США посилюється протистояння між представниками нафтового і кукурудзяного лобі. Предметом спору є майбутнє Стандарту поновлюваного палива (RFS) на найближчі 10 років, яке, зокрема, передбачає, що американські НПЗ повинні самі покривати витрати на додавання виробленого з кукурудзи біоетанолу в біопаливо.

 

Участь в нараді президента США відображає не тільки загострення пристрастей, а й те, що в протистоять одна одній секторах американської економіки налічується величезна кількість робочих місць.

 

Нафтопереробний завод Philadelphia Energy Solutions (PES), на якому працює понад тисячу осіб, в січні оголосив про своє банкрутство і звинуватив в цьому регулюючі органи.

 

Одне з джерел CNBC заявив, що учасники наради зосередяться на короткострокових рішеннях, які допоможуть перезапустити PES.

 

Інші джерела повідомили, що на зустрічі буде розглянуто питання про те, чи слід покривати ставки по біопаливним кредитами, дозволяти випускати паливні суміші з більш високим вмістом біоетанолу протягом всього року (йдеться про біопаливо Е85, - ek), а також заходи з видалення з ринку спекулянтів.

 

Зустріч запланована на вівторок. На ній будуть присутні сенатори-республіканці Тед Крус з Техасу, Чак Грасслі і Джоні Ернст з Айови, а також адміністратор EPA Скотт Пруітт. Крім того, в саміті візьмуть участь міністр сільського господарства Сонні Пердью і ймовірний міністр енергетики Рік Перрі.

 

Джерела CNBC підкреслили, що в ході консультацій простір для маневру буде обмежено політичними і юридичними реаліями, через які було зірвано попередні рішення щодо реформування RFS.

 

Цього року адміністрація Трампа схвалила ряд змін в RFS, прийняття яких вимагали нафтопереробні заводи США.

 

Як повідомляв enkorr, в листопаді 2017 року виступав перед конгресом директор групи API Downstream Френк Маккіарола закликав EPA зберегти квоти на паливо з відновлювальних джерел на розумному рівні.

 

«Майже 85% експлуатованих в США транспортних засобів не адаптовано під використання [етаноловмісної бензину] E15. Це паливо не сумісно з мотоциклами, катерами, [самохідними] газонокосарками і усюдиходами», - підкреслив експерт.

 

У США загострюється «етаноловий» конфлікт між нафтовими і аграрними штатами.

 

За підсумками перших дев'яти місяців 2017 року кількість АЗС, що пропонують етаноловмісної бензин E15 збільшилася в США в два рази, - до 1000 заправок.

За матеріалами:enkorr

 

Всі новини