«Транснефть» закрила операцію з продажу українського нафтопродуктопроводу. Ймовірний покупець Glusco Energy S. A.

17.03.2016

ВАТ «АК« Транснефть »закрив операцію з продажу нафтопродуктопроводу ДП« ПрикарпатЗахідтранс »(входить в АТ« Південно-Західне акціонерне товариство трубопровідного транспорту нафтопродуктів »), розташованого на території України.

 

Про це в «Інтерфакс» повідомив президент компанії Микола Токарєв. «Угода вже закрита», - сказав він. Вартість угоди Микола Токарєв не уточнив. «Це питання комерційного порядку. Там все зроблено коректно », - зазначив глава компанії. В результаті покупки, йдеться в повідомленні, буде забезпечено перевищення 50% у вищому органі управленія. Раніше російський ФАС задовольнив клопотання International Trading Partners про придбання 100% голосуючих акцій АТ «Південно-Західне акціонерне товариство трубопровідного транспорту нафтопродуктів». International Trading Partners AG зареєстрована Швейцарською конфедерацією, знаходиться під контролем громадянина ФРН Анатолія Шефера.

 

Ймовірним покупцем оператора дизельної труби «Транснафтопродукт» - «ПрикарпатЗахідтранс» може стати одна з компаній з групи Proton Energy. Про це Нафторинку повідомив один з трейдерів на ринку нафтопродуктів України. За його словами, представники Glusco Energy ( «дочка» швейцарської Proton Energy) ще в лютому анонсували свій візит на дизельну трубу. «Зараз менеджери шукають постачальника ДП в Росії, щоб експлуатувати трубопровід. Але з огляду на заборону експорту світлих нафтопродуктів російським урядом в Україні через війну на сході, інвестиції в проект поки не виглядають ефективними в короткостроковій перспективі », - зазначив учасник ринку.

 

За словами іншого, поточний актив може бути цікавий зараз завдяки обсягам  ДП в трубопроводі (близько 70 тис. тон - НР). "На перспективу - можлива поставка Білоруського ДП, яка також пов'язана з політичними ризиками", - поділився думкою трейдер. Раніше в АМКУ Нафторинку уточнювали, що від Glusco Energy на поточний момент в комітеті відсутня яка-небудь заявка на покупку активів або юр. Осіб  в Україні.

 

Нагадаємо, в грудні 2015 року Антимонопольний комітет України дозволив швейцарській International Trading Partners AG (Санкт-Галлен) купити акції компанії АТ «Південно-Західне акціонерне товариство трубопровідного транспорту нафтопродуктів». В 2011 році господарський суд Рівненської області прийняв рішення передати зазначений нафтопродуктопровід Україні, потім в квітні 2014 року, Рівненський апеляційний господарський суд скасував це рішення.

 

Після цього Вищий господарський суд України відправив справу на повторний розгляд до апеляційного суду. 25 листопада 2015 року Рівненський апеляційний господарський суд підтвердив законність рішення суду першої інстанції про задоволення позову Генпрокуратури України та визнання права власності на частини нафтопродуктопроводів за державою.

За матеріалами:nefterynok                                                                                                                             

Всі новини