Трейдери повідомляють про обмеження імпорту зрідженого газу з Росії

04.05.2017

Учасники українського і російського ринку скрапленого газу повідомляють про введення обмежень на імпорт зрідженого газу з Росії з початку травня.

 

Так згідно телеграмі Російської залізниці, текст якої має в своєму розпорядженні Нафторинок, розісланій на адресу російських трейдерів, з 1 травня була введена заборона на вивезення скрапленого газу з території РФ без дозволу Федеральної служби з технічного та експортного контролю (ФСТЕК).

 

За даними трейдерів з початку травня відвантаження в Україну тимчасово призупинили «Сибур», «Газпром», «Сургутнефтегаз», а також інші виробники. «Цілком ймовірно, експортери зайняли вичікувальну позицію», - розповідає російський трейдер. «Автомобільні та залізничні відвантаження російського газу були зупинені з ДПС «Газпром Газеенргосеті», а також через ДПС в Білорусі», - додає український газотрейдер.

 

Учасники ринку відзначають, що для поставок ЗВГ російським і українським компаніям слід проходити процес ліцензування в держорганах РФ. «Спочатку ми подаємо документи на державну експертизу, після неї вони потрапляють в ФСТЕК, в загальному це займе близько двох тижнів», - розповів російський трейдер.

 

За даними ФСТЕК в області експортного контролю законодавством Російської Федерації передбачені такі види дозвільних документів: разова ліцензія; генеральна ліцензія; дозвіл комісії з експортного контролю Російської Федерації; висновок ФСТЕК Росії про застосування заходів нетарифного регулювання.

 

Крім згаданих дозвільних документів при митному оформленні продукції можуть бути використані такі види висновків: висновок НЕП Міноборони Росії про відмову у віднесенні до продукції військового призначення; висновок незалежної ідентифікаційної експертизи про неналежність експортованої продукції до контрольованої продукції.

 

«Квітень був профіцитним для ринку, за нашими даними в цей період в Україну було імпортовано близько 100 тис. тон LPG. Однак, з урахуванням того, що Україна в добу споживає 4-5 тис. тон ЗВГ, квітневих залишків вистачить не на довго. Ми вже зараз перейшли до підвищення оптових цін, навіть, незважаючи на зниження вартості ресурсу на білорусько-польському кордоні», - повідомив Нафторинку великий вітчизняний імпортер.

 

Учасники російського і українського ринку ЗВГ відзначають, що остаточно ситуація з імпортом повинна проясниться після 10 травня. «За нашими даними не всі компанії пройдуть ліцензування у ФСТЕК», - додав один з постачальників.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини