Цінового ривка не буде, навіть якщо ОПЕК пролонгує пакт про скорочення нафтовидобутку

03.04.2017

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА / EIA) не чекає вибухового зростання цін в тому випадку, якщо ОПЕК прийме рішення про продовження терміну дії пакту про скорочення видобутку. Про це заявив виконавчий директор МЕА Фатіх Бірол.

 

«На ринках є колосальна кількість акцій, і очікувати значного збільшення ціни [на нафту] не дуже-то реально», - сказав він, додавши, що знижувальний ціновий тиск прийде від виробників, які не є підписантами віденських домовленостей. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

«Якщо ми побачимо, що ціни ростуть в результаті будь-яких дій експортерів і виробників ... то на ринок надійде більше нафти, і не тільки з США. Ми побачимо при цьому вихід на ринок бразильської і канадської нафти».

 

Видобуток сланцевої нафти в США з використанням технології фрекінгу перетворила найбільшого в світі споживача «чорного золота» в її експортера. При цьому Канада розвиває свої великі родовища нафтоносних пісків, а Бразилія працює на величезних морських родовищах.

 

За оцінками МЕА, в поточному році світовий попит на нафту виросте на 1,4 млн бар. /добу.

 

Біроль перебував з візитом в Делі, де офіційно оголосив про статус «асоційованого члена МЕА» для Індії. Агентство, в яке входить 29 країн-учасниць, контролює 70% світового споживання енергії.

 

МЕА розглядає Індію як найважливіший фактор глобального зростання попиту на енергоресурси в найближчі роки. Як очікується, до 2040 року споживання нафти зросте приблизно на 10 млн б / д.

За матеріалами:oilnews

Всі новини