Ціни на нафту падають через побоювання зростання запасів у США

14.07.2016

У середу 13 липня ціни на нафту впали на 2%  після того, як Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) заявило, що глобальний надлишок поставок «чорного золота» загрожує відновлення ринку. МЕА також попередило про можливість нового зростання комерційних запасів нафти в США.

 

До 18:00 за Києвом вартість бареля вересневої нафти Brent склала $ 46,51 (-4,04%). Барель серпневої нафти WTI торгувався по $ 45,13 (-3,55%). МЕА, яке консультує бізнес в промислово розвинених країнах в області енергетичної політики, заявило, що в минулому місяці запаси сирої нафти продовжили своє зростання в напрямку найвищого рівня за останні сім років.

 

«[Запаси] знаходяться на такому високому рівні, що попит [на нафтопродукти] провисає і це може привести до зниження попиту і цін на сиру нафту», - відзначили аналітики однієї з консалтингових груп яка базуються в Парижі.

 

Обидва нафтових еталона подорожчали 12 червня майже на 5%, але після того, як Американський інститут нафти (API) оприлюднив дані по зростанню комерційних запасів нафти в США на 2,2 млн бар., ціни різко пішли вниз. Крім того, Американський інститут нафти констатував несподіване зростання запасів бензину на 1,5 млн. бар. і збільшення запасів дистилятів (вкл. дизпаливо) на 2,6 млн. бар.

 

За даними Міненерго США запаси нафти в країні скоротилися на 2,5 млн бар., що значно менше прогнозної величини. При цьому запаси дистилятів збільшилися на 4,1 млн бар. при очікуваннях зростання на 256 тис. бар. Особливо наголошується, що імпорт сирої нафти в США скоротився на 522 тис. бар. / добу.

 

Опитані агентством Reuters експерти ринку спрогнозували падіння запасів нафти в США на 3 млн. бар.

За матеріалами:oilnews

Всі новини