Ціни на нафту ростуть: трейдери вірять в скорочення видобутку нерезидентами ОПЕК

12.12.2016

Нафта несуттєво дорожчає в ході азіатських торгів. Локомотивом зростання став оптимізм учасників ринку щодо приєднання незалежних експортерів до запропонованого ОПЕК скорочення виробництва сировини. У суботу, 10 грудня, відбудеться нарада ОПЕК-ні-ОПЕК, на якому можуть бути фіналізовані підписані 30 листопада угоди.

 

9 листопада до 9:15 за Києвом вартість бареля лютневої нафти Brent склала $ 53,96 (+ 0,13%). Барель січневої нафти WTI торгувався по $ 51,09 (+ 0,49%). Попередні торги по стандартам завершилися на рівні $ 53,89 і $ 50,84.

 

Підтримку цінам на «чорне золото» надала міцніюча впевненість учасників ринку в тому, що 10 грудня незалежні експортери нафти приєднаються до ініціативи ОПЕК знизити видобуток нафти на 1,2 млн бар. / добу. (б / д). Представники картелю сподіваються, що нерезиденти Організації скоротять виробництво рідких вуглеводнів на 600 тис. б / д. До теперішнього часу відомі позиції РФ, яка погодилася знизити видобуток нафти на 300 тис. б / д і Азербайджану, який може скоротити видобуток на той же відсоток, що і Росія.

 

«Є надія на більш глибоке [ніж запропоновано ОПЕК] скорочення, оскільки країни не входять в Організацію намір співпрацювати в боротьбі з перевиробництвом [нафти]. Однак до сих пір неясно, скоротять чи незалежні експортери виробництво сировини на 600 тис. б / д з тим, щоб забезпечити незначно зростання цін на нафту», - сказав Томомічі Акута, старший економіст Mitsubishi UFJ.

 

У BMI Research відзначили, що [запропоновані для РФ] темпи скорочення обсягів виробництва, а також технічні проблеми, з якими можуть зіткнутися російські компанії в цьому процесі, роблять важкодосяжним скорочення видобутку нафти нерезидентами ОПЕК на 600 тис. б / д.

 

Країни-учасниці ОПЕК 30 листопада домовилися скоротити видобуток на 1,2 млн б / д в першій половині 2017 року. Ця угода зміцнило ф'ючерси на нафту, незважаючи на сумніви з приводу того, чи буде таке скорочення достатнім. Однак Ірак і Саудівська Аравія поставлять в січні своїм азіатським клієнтам законтрактовану нафту в повному обсязі .Крім того, РФ заявила, що почне скорочення видобутку в квітні.

За матеріалами:oilnews

Всі новини