Ціни на нафту зростають другий тиждень в очікуванні рішення групи ОПЕК +

22.05.2017

Нафта дорожчає другий тиждень поспіль. Драйвером зростання цін стали зростаюча впевненість в тому, що ОПЕК і 11 держав які не входять в картель продовжать торішній пакт про скорочення нафтовидобутку. Зростанню цін також сприяло ослаблення долара по відношенню до корзини світових валют.

 

19 травня до 17:20 за Києвом вартість бареля липневої нафти Brent склала $ 53,55 (+ 1,99%). Барель червневої нафти WTI торгувався по $ 50,30 (+ 1,93%). Девіація цін склала до цього часу $ 52,47-53,60 і $ 49,31-50,34.

 

Заява міністра енергетики РФ Олександра Новака про те, що до другої фази скорочення нафтовидобутку можуть приєднатися нові учасники, також посилило оптимізм інвесторів.

 

Статистика про комерційні запаси нафти в США виявилася неоднозначною - за даними Управління енергетичної інформації (EIA) вони скоротилися на 1,8 млн бар., - до 520,8 млн бар. Однак таке зменшення виявилося значно нижче прогнозних 2,5 млн бар.

 

У період з 15 по 19 травня вартість нафти Brent коливалася в межах $ 50,80-53,23 / бар. Котирування на західно-техаський суміш WTI змінювалися в цей час в діапазоні $ 47,77-50,03 / бар. Про ці максимальні ціни, зафіксовані у поточному місяці, свідчать дані Investing.com.

 

Експерти також підкреслюють, що США не тільки нарощують видобуток «чорного золота», але і збільшують її експорт до Північної Азії. Це заважає планам Росії і ОПЕК видалити товарні надлишки нафти з найбільш перспективного ринку збуту.

 

На тижні, що минає ціни на нафту вперше змінилися під тиском зростання політичної напруженості в США, пов'язаним з розслідуванням про зв'язки Дональда Трампа і його оточення з Росією. Поглиблення політичної кризи в Вашингтоні зробило інвесторів більш обережними, і вони не поспішають вкладати кошти в «чорне золото». Втім, «ефект Трампа» виявився короткочасним, хоча в США ростуть ставки на імпічмент нинішнього президента країни.

За матеріалами:oilnews

Всі новини