Ціни на нафту впали до 5-місячного мінімуму

05.05.2017

Нафта впала до найнижчого рівня з кінця листопада на тлі зростаючої стурбованості інвесторів з приводу збільшення світових запасів сировини. Стабільно високі товарні запаси «чорного золота» нівелювали більшу частину досягнень, показаних після того, як ОПЕК оголосила про своє перше скорочення видобутку за останні вісім років.

 

У Четвер 4 травня до 17:35 за Києвом вартість бареля липневої нафти Brent склала $ 49,49 (-2,56%). Барель червневої нафти WTI торгувався по $ 46,49 (-2,78%). Девіація цін склала до цього часу $ 49,37-50,73 і $ 46,41-47,76.

 

Глобальні запаси сирої нафти почали знижуватися, але швидкозростаюче виробництво в країнах, які не приєдналися до домовленостей групи ОПЕК + 11, викликали серйозне занепокоєння інвесторів щодо здатності найбільших світових експортерів вирішити проблему товарних надлишків сировини.

 

Обвал цін нижче рівня $ 50 / барр., швидше за все, буде тимчасовим - очікується, що ОПЕК продовжить термін дії пакту про скорочення нафтовидобутку на саміті, який пройде 25 травня в Відні. Однак аналітики попереджають, що подальше зниження цін можливе.

 

За підсумками тижня, що завершився 28 квітня, комерційні запаси нафти в США скоротилися на 930 тис. бар. при прогнозному зниженні на 2,3 бар. За останні чотири тижні запаси неухильно скорочувалися, проте вони як і раніше залишаються на рекордно високому рівні в 527,8 млн. бар.

 

Ф'ючерси на бензин в США знизилися на 2,8% після того, як звіт міненерго країни показав, що зберігається слабкість попиту на паливо. За 2017 року вони впали приблизно на сім відсотків.

 

Видобуток нафти в ОПЕК знизилася в квітні четвертий місяць поспіль. Дані агентства Reuters показали, що Саудівська Аравія зберегла виробництво нижче цільового рівня, що допомогло компенсувати більш слабке дотримання пакту іншими підписантами віденських угод.

 

«Саудівська Аравія - єдина країна, яка з січня виконує свої зобов'язання з місяця в місяць. З одного боку, вона виступає в ролі лідера ОПЕК, який звалив на себе основний тягар скорочення. З іншого боку, залишається тільки гадати: як довго Ер-Ріяд буде чи не поодинці боротися з глобальним надлишком нафти », - сказав аналітик PVM Oil Associates Тамас Варга.

 

Росія, яка серед що не входять в ОПЕК держав внесла найбільший внесок у скорочення видобутку, заявила, що на 1 травня вона знизила обсяг виробництва більш ніж на 300 тис. бар. / добу, в порівнянні з піковими показниками жовтня 2016 року.

 

Менеджери фінансового сектора за останні два місяці на третину скоротили свої ставки на зростання цін на нафту.

За матеріалами:oilnews

Всі новини