Ціни на нафту впали на даних Міненерго США про рекордне зростання запасів

03.11.2016

У середу, 2 листопада ціни на нафту впали майже на 3% на даних Міненерго США, з яких випливає, що комерційні запаси нафти в країні рекордно зросли.

 

За Києвським часом до 17:30 вартість бареля січневої нафти Brent склала $ 46,73 (-2,93%). Барель грудневої нафти WTI торгувався по $ 45,37 (-2,76%). Девіація цін в ході торгів склала $ 46,51-48,02 і $ 44,98-46,47.

 

Агентство енергетичної інформації (EIA) Міненерго США повідомило, що комерційні запаси нафти в країні збільшилися минулого тижня на 14,4 млн бар. Це максимальний тижневий зростання з 2012 року.

 

«Це дуже, дуже ведмежі [цифри]. Більше додати нічого», - сказав Джеймс Вільямс, економіст енергетичного ринку з WTRG Economics (Лондон, штат Арканзас, США).

 

Настільки величезне зростання запасів стало наслідком того, що американські НПЗ скоротили виробництво продукції на тлі збільшення імпорту (+1,99 бар. / добу.) і зростання видобутку нафти в США до 8,522 млн б / д.

 

У той же час запаси бензину скоротилися на 2,2 млн бар., дистилятів - на 1,8 млн бар. при прогнозованому зменшенні на 1,1 млн бар. і 1,9 млн бар., відзначається в статистиці EIA.

 

Значний тиск на ринок зробило зростання видобутку країнами-учасницями ОПЕК в жовтні.

 

«Збільшення виробництва сировини в Лівії і Нігерії сприяло зростанню надлишку [нафти]. Країни-виробники видобувають стільки нафти, скільки можуть з тим, щоб в ході переговорів про скорочення видобутку «чорного золота» мати додаткові козирі в переговорах з ОПЕК», - сказав провідний сировинний аналітик з SEB Бьярне Шілдроп.

 

Міністр нафти Нігерії Еммануель Качікву заявив, що рівень видобутку сировини в країні досяг 2,1 млн б / д. Це сталося після того, як після місячної перерви відновив роботу нафтопровід Trans Niger, за яким хитається значна частина експортної нафти Bonny Light.

 

Лівія подвоїла видобуток нафти в порівнянні з серединою вересня до 590 тис. б / д, сказано в бюлетені державної нафтової компанії NOC.

 

Сумарний видобуток нафти за підсумками жовтня склала 33,82 млн б / д в порівнянні з вересневими 33,69 млн б / д, передає Reuters з посиланням на результати опитування галузевих експертів.

За матеріалами:oilnews

Всі новини