Ціни на нафту знижуються на тлі зростання бурової активності в США

14.03.2017

Ціни на нафту впали до тримісячного мінімуму на тлі збільшення числа діючих бурових установок в США. При цьому Саудівська Аравія заявила, що не готова ще більше скорочувати видобуток сировини, а керівники американських нафтових компаній відзначили, що будуть і далі нарощувати виробництво сланцевої нафти.

 

У понеділок 13 березня вартість бареля травневої нафти Brent склала $ 51,19 (-0,39%). Барель квітневої нафти WTI торгувався по $ 48,24 (-0,48%). В ході ранкових торгів вартість ф'ючерсів опускалася нижче $ 51 і $ 49 відповідно.

 

За підсумками минулого тижня кількість бурових в США збільшилася на 8 установок, повідомляє нафтогазова сервісна компанія Baker Hughes. Затяжний зростання бурової активності обумовлений стабілізацією світових цін на «чорне золото» і зниженням собівартості видобутку сланцевої нафти в США.

 

У той же час ОПЕК і Росія все голосніше заявляють про неготовність до пролонгації угод про зниження видобутку нафти, підписаних у Відні 30 листопада і 10 грудня 2016 року. Більш того, міністр енергетики Саудівської Аравії Халід аль-Халіф заявив про те, що королівство не має наміру ще більше скорочувати виробництво сировини на тлі зростання видобутку сланцевої нафти в США, оскільки для Ер-Ріяда це загрожує скороченням частки світового ринку.

 

У свою чергу, глави найбільших американських нафтовидобувних компаній відзначили, що мають намір добувати все більше і більше важко видобувних нафти і нарощувати її експорт. Це призвело до збільшення комерційних запасів сировини до рекордних обсягів, а також до зростання експорту нафти з США, оскільки при більш високій якості вона вже дешевше близькосхідних еталонних сортів.

 

Підтримку цінам може надати ослаблення долара і ескалація напруженості в Північній Африці і на Середньому Сході.

За матеріалами:oilnews

Всі новини