Ціни на нафту увійшли в діапазон $ 50-60 / бар., в якому протримаються до 2021 року

10.06.2016

Ціни на нафту продовжують встановлювати нові рекорди на зниження комерційних запасів в США і доларі який слабшає. Експерти вважають, що вони протримаються в діапазоні $ 50-60 / бар. до 2021 року. Деякі аналітики підкреслюють, що ринок дав завищену оцінку деяким факторам, що спровокував нафтове ралі.

 

До 9:15 за Києвом вартість бареля серпневої нафти Brent склала $ 52,72 (+0,40). Барель липневої нафти WTI торгувалася по $ 51,53 (+ 0,59%). Попередні торги по стандартам завершилися на рівні $ 52,51 і $ 51,23 відповідно.

 

Комерційні запаси нафти в США скоротилися минулого тижня на 3,23 млн бар., - до 532,5 млн бар., повідомляє американське Міненерго. Запаси «чорного золота» скорочуються в країні вже третій тиждень поспіль.

 

Курс долара США по відношенню до корзини світових валют знизився в червні на 2,4%. Це здешевило закупівлю сировини трейдерами з країн, що використовують інші валюти, і стимулює збільшення попиту на нафту, відзначають трейдери.

 

У той же час деякі аналітики підкреслюють, що значення ряду факторів, що призвели в червні підвищенню котирувань по Brent на 6% і двократного збільшення цін на північноморську суміш з початку поточного року, ймовірно, перебільшена.

 

Крім того, на думку експертів ANZ, «підвищення цін [на нафту] супроводжується збільшенням видобутку [нафти в США] на 10 тис. бар. / добу (б / д) - до 8,75 млн б / д і зростанням числа діючих бурових на 9 одиниць - до 325 установок».

 

Трейдери також звернули увагу на накопичення запасів дистилятів і товарних нафтопродуктів в Сполучених Штатах і Азії, що в перспективі загрожує зниженням попиту на сиру нафту.

 

Зважуючи зміна фундаментальних факторів, що впливають на світовий ринок, трейдери і аналітики говорять про те, що ціни на нафту в діапазоні $ 50-60 / бар. були б справедливими. Вони також підкреслюють, що форвардна крива коливання цін на Brent показує, що до 2021 року нафтові котирування будуть перебувати саме в цьому діапазоні.

За матеріалами:oilnews

Всі новини