Ціни на нафту повертаються в зелену зону

14.06.2016

Після значного зниження під час ранкових торгів ціни на нафту перейшли до зростання на різноспрямованих даних, які відстежують трейдери. Так в Лівії після серії терактів, скоєних бойовиками-смертниками, різко загострилася військово-політична ситуація. Незважаючи на похмурі прогнози по Азії, зростання економіки Китаю склав 6%.

 

До 17:55 за Києвом вартість бареля серпневої нафти Brent склала $ 50,68 (+ 0,32%). Барель липневої нафти WTI торгувався по $ 49,22 (+ 0,31%). Девіація цін в ході торгів склала $ 46,92-50,75 і $ 48,16-49,26 відповідно.

 

Продажі легкових автомобілів в КНР в минулому місяці зросли на 9,8% - до 2,1 млн шт. За підсумками січня-травня поточного року зростання продажів склав до 7%. Про це повідомляє Китайська асоціація автовиробників (CAAM). Це найсильніше зростання з грудня 2015 року. При цьому згідно з прогнозами ОПЕК основними двигунами зростання світового попиту на нафту в 2016 році стануть країни Азії, в першу чергу Індія, а велика частина очікуваного зростання припаде на транспортне паливо.

 

«На тлі низьких світових цін попит на нафту з боку Китаю залишиться в цьому році стабільним, оскільки він стимулюється прагненням КНР збільшити запаси сировини і активною діяльністю місцевих переробників», - сказано в червневому прогнозі консалтингової групи FGE. «Ми очікуємо збільшення імпорту нафти Китаєм на 730-760 тис. барель на добу. Таке зростання, безсумнівно, підтримає ринок у цьому році », - сказали в FGE.

 

На тлі зростання очікувань зростання попиту Китаєм також спрацювала інформація нафтосервісної компанії Baker Hughes про нове збільшення числа діючих бурових в США.

 

ОПЕК залишив травневий прогноз по зростанню попиту на нафту без змін. На думку аналітиків картелю в поточному році він складе 1,2 млн барель на добу - до 94,18 барель на добу. Згідно з раніше опублікованим короткостроковим прогнозом Управління з енергетичної інформації Міністерства енергетики США (EIA) в поточному році світовий попит на нафту зросте до 95,26 млн барель на добу.

За матеріалами:oilnews

Всі новини