Туркменістан зводить у Каспію газохимічний комплекс

18.01.2017

Газохімічний комплекс в селищі Кіянли (Балканська область, Туркменістан) планується ввести в дію у вересні 2018 року, говориться в повідомленні туркменського уряду.

 

"Збільшення в структурі експорту, частки продуктів переробки газу дозволить Туркменістану зайняти гідне місце на перспективному ринку хімічної продукції", - наводяться в інформації слова президента країни Гурбангули Бердимухамедова, який відвідав будівництво.

 

На думку глави держави, наявність в країні газових родовищ, що містять високо структурований етан, створює сприятливі умови для інтенсивного розвитку газохімічного сегмента.

 

Роботи по будівництву підприємства стартували в 2013 році, його проектна потужність розрахована на переробку 5 млрд куб. м газу на рік і виробництво 386 тис. тон. поліетилену і 81 тис. тон поліпропілена.

 

З введенням в експлуатацію об'єкта буде створено близько 1200 робочих місць. Проект здійснюють японська TOYO і південнокорейські LG і Hyundai. Загальна вартість проекту становить понад 3,4 мільярда доларів США.

 

"Виробництво поліетилену та поліпропілену буде здійснюватися на основі новітніх технологій з глибоким очищенням сировини від домішок за унікальними схемами, що видає екологічно чисту, що відповідає найвищим міжнародним стандартам продукцію", - пише в своєму коментарі держагентство "Туркмен тяжіти хабаралари".

 

Гранульований поліпропілен котирується на світових ринках, застосовується при виготовленні полімерної плівки, штучного волокна, високоміцних листових термопластів і, відповідно, всіляких полімерних виробів.

 

Експортні перспективи є і в іншої продукції комплексу - поліетилену. На його основі також можна налагодити випуск всіляких труб і товарів масового попиту. Поліетилен високої щільності - твердий, міцний і твердий термопласт, застосовуваний для литого і видувного формування ємностей, що використовуються в домашньому господарстві і промисловості.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини