У Саудівській Аравії вичерпалися комерційні запаси нафти

06.06.2017

В результаті реалізації угоди про скорочення нафтовидобутку запаси сировини в Саудівській Аравії практично вичерпалися. Про це заявив глава корпорації Saudi Aramco Халід Абдульазіз Аль-Фаліх, передають Pronedra.

 

Королівство в даний час має в своєму розпорядженні такими резервами «чорного золота», які забезпечують стабільність поточних поставок. Аналогічна ситуація склалася і в інших країнах-учасницях OPEC, велика частина запасів яких була продана після укладення угоди в кінці 2016 року.

 

Глава Saudi Aramco також зазначив, що протягом найближчих трьох років попит на нафту збільшиться на 3-5 млн бар. / добу.

 

Зростання видобутку сланцевої нафти навряд чи складе конкуренцію поставкам традиційного «чорного золота» з Росії, Саудівської Аравії та інших держав, вважає аль-Фаліх. За його словами сукупний обсяг сланцевого сировини складе всього лише 400-500 тис. б / д.

 

Як повідомляв OilNews, в червні видобуток сланцевої нафти в США виросте на 122 тис. б / д і складе 5,401 млн б / с проти 5,279 млн б / с в травні. Про це повідомляє Управління енергетичної інформації (EIA) при міненерго США.

 

Сумарний видобуток всіх видів нафти в США зараз становить 9,34 млн б / д, що на 500 тис. б / д більше, ніж в попередньому році.

 

Відзначимо, що енергетичні міністри входять до картелю держав неодноразово помилялися в своїх прогнозах, і пролонгація пакту про скорочення нафтовидобутку наочне тому підтвердження.

 

Так, в серпні 2016 року в ОПЕК вважали, що видобуток нафти за межами організації знизиться в 2017 році більш ніж на 100 тис. б / д. Однак уже в листопаді аналітики картелю привели інші дані - виробництво сировини за межами картелю виросте в 2017 році на 200 тис. б / д. У травневому звіті ОПЕК було сказано, що не входять в організацію держави в поточному році збільшать виробництво сировини на 950 тис. б / д.

За матеріалами:oilnews

Всі новини